Ještě před měsícem se předpokládalo, že chytré hodinky Huawei Watch GT 2 Pro budou představeny společně s řadou Mate 40. Opak je nyní pravdou, protože hodinky jsou, alespoň pro evropský trh, už oficiálně venku a s nimi byl uveden i další kus nositelnosti, a to Huawei Watch Fit. Pojďme se tedy podívat na jejich parametry.

Huawei Watch GT 2 Pro

Huawei Watch GT 2 Pro jsou vylepšenou verzí modelu Watch GT 2 a jde o prémiové zařízení. To hlavně proto, že při výrobě bylo použito špičkových materiálů jako je titan, keramika a safírové sklo pro ochranu displeje. Hodinky mají kruhový AMOLED displej s úhlopříčkou 1,39 palce a rozlišením 454×454 pixelů. Na výběr je hned několik ciferníků, kdy některé z nich zobrazují kromě nezbytných údajů i čas východu a západu Slunce a nebo fáze Měsíce.

Watch GT 2 Pro budou nabízeny ve dvou verzích, a to Classic a Sport. Jediným rozdílem mezi nimi je materiál řemínku, kdy klasická verze má řemínek kožený a sportovní pak pryžový. Baterie hodinek má kapacitu 4550 mAh a měla by při běžném používání vydržet až dva týdny, při zapnuté GPS se výdrž zkrátí na 30 hodin. Výrobce přidal i podporu bezdrátového nabíjení. Mezi dalšími funkcemi najdeme až stovku cvičebních režimů, monitoring stresu, spánku, tepové frekvence a okysličení krve. Operační paměť má 32 MB a interní úložiště 4 GB. Nechybí podpora Bluetooth 5.1, GPS a odolnost do 5ATM. Evropská cena Watch GT 2 Pro je stanovena na 329 euro (8746 Kč) pro sportovní verzi a 349 euro (9278 Kč) pro verzi klasickou. Prodeje začnou ještě v tomto měsíci.

Huawei Watch Fit

Tyto hodinky mají své uvedení na trh už za sebou. Představeny byly na konci minulého měsíce ve Spojených arabských emirátech. Nyní byly uvedeny na evropský trh. Jejich výbava i funkce jsou stejné, takže se jen zmíníme o evropské ceně, která činí 129 euro (3429 Kč). Podobně jako u prémiových Watch GT 2 Pro jejich prodeje odstartují v tomto měsíci.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.