Čínské obchody jsou zatvrzele odhodlány prodat světu některé konkrétní zdravotní pomůcky a k tomu přesně patří bezkontaktní IR teploměry. Jejich nabídky jsou v poslední době opravdu všude a pravděpodobně už tak jeden vlastníte i Vy doma. Ale v případě, že vám třeba ještě tyto výhodné nabídky utekly, tak můžeme posloužit i dnes. A z vlastní aktuální koronavirové zkušenosti mohu potvrdit, že se bezkontaktní teploměr rozhodně neztratí a jde o velmi šikovný „bazmek“. Samozřejmě v akci na Aliexpress za solidní peníze.

Zaměříme se na jeden konkrétní model, který je navíc dostupný za opravdu extrémně nízkou cenu. Jde o kompaktní kousek s minimálními rozměry a lehkou váhou. Snadno čitelný LCD displej je jen černobílý, ale co dalšího potřebujete k zobrazení teploty… Jinak teploměr snímá teplotu ze vzdálenosti 10-50 mm a vše načte bleskurychle už za 0.5 sekundy. K dispozici je i funkce alarmu nebo 32 míst v paměti na uložené výsledky. Jako zdroj energie pak postačí pouhé dvě AAA baterie. Jak již bylo zmíněno, tak je cena opravdu extra nízká, protože je teploměr k mání jen za $4.19 dolarů.

A pokud už vás snad obavy a starosti ohledně nemocí a pandemie omrzely, tak je třeba ještě využít babího léta a vyrazit třeba do přírody pod stan. A pokud třeba plánujete zůstat v divočině pár dnů, tak by se vám mohl hodit dnešní druhý produkt z Aliexpressu. Jde s skládací set „sušáku“ ve dvou velikostech, který využijete třeba na usušení oblečení nebo umytého nádobí. S nosností až 8 kg pak můžete využít na opravdu široké spektrum možností. Velikost M je ke koupi za 20.65 dolarů a větší L pak za 27.60 dolarů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.