Bývalo nepsaným pravidlem, že společnost Huawei každým rokem na podzim představila svou vlajkovou řadu Mate. Letos však stále čekáme na termín, kdy by měla být představena řada Huawei Mate 40. Sice se proslýchá, že by telefony této série mohly být v ohrožení díky americkým sankcím, ale všichni věří, že nakonec vydány budou. Už se na nich prý i pracuje a na síť postupně prosakují zvěsti o jednotlivých modelech. Dnes se speciálně zaměříme na model Huawei Mate 40 Pro.

O zvěsti o telefonech řady Mate 40 se na čínské síti stará poměrně spolehlivý tipař, který si říká Digital Chat Station a čerstvě zvěstoval, že celá série bude obnášet tři modely. Konkrétně standardní verzi Mate 40 a dále pak Huawei Mate 40 Pro a Mate 40 Pro Plus. Dále informuje i o tom, jak na tom budou jednotlivé modely s předními kamerami.

Standardní Mate 40 bude mít přední kameru s jedním snímačem. Ovšem telefony Pro a Pro Plus na tom bude lépe. Například Mate 40 Pro by měl mít duální selfie kameru uloženou do oválné „díry“ v displeji. Jeden ze snímačů bude Sony IMX588 a ten druhý pak Sony IMX516, což je v podstatě ToF senzor. Tipař také zveřejnil, že celá řada dostane v rámci hlavního fotoaparátu senzor Sony IMX700. Jde o 50 Mpix snímač, který se objevil u vlajkového modelu Honor 30 Pro Plus. Modul zadní kameru bude v případě Mate 40 Pro kruhový se čtyřmi snímači, zatím co Mate 40 bude mít hlavní fotoaparát trojitý. Očekává se také, že řada Mate 40 bude osazena procesorem Kirin 9000. Zbývá tedy jen počkat na to, až výrobce potvrdí, kdy vlastně řadu Mate 40 představí.