Telefon Google Pixel 5 má ještě poměrně dost času na své oficiální představení. Ovšem dalo by se říct, že jako každým rokem bude představovačka nových Pixelů pouhou formalitou. K dnešnímu dni toho o tomto modelu víme už docela dost. Viděli jsme jeho renderované obrázky, známe hlavní specifikace a také i evropskou cenu. Nyní k tomu všemu přihodíme i pár reálných fotek.

Reálné fotky Google Pixel 5 se objevily na Twitteru a sdílel je mexický moderátor Jose Antonia Ponton. Z fotek můžeme tedy zjistit, jak bude telefon vypadat. Vlastně jsou tyto snímky i potvrzením toho, co už známe z renderovaných obrázků. OLED displej, který by měl mít podle odhadů tipařů úhlopříčku kolem 6 palců, je orámován relativně tenkými rámečky i včetně brady. V levém horním rohu je zato poněkud větší „díra“ pro selfie kameru.

Zadní panel patří také k dobře známé klasice. Je tu v levém rohu uložen výrazný čtvercový modul hlavního fotoaparátu. V modulu by měly být dva snímače a také LED blesk. Pod fotoaparátem ve středové části najdeme snímač otisků prstů. Na pravé hraně je tlačítko pro ovládání hlasitosti a tlačítko pro zapnutí a vypnutí telefonu. Vraťme se ale ještě na chvíli k fotce čelního panelu. Na displeji je vidět sekce „O telefonu“, kde u jména zařízení najdeme popisek Pixel 5s a dále také to, že telefon běží na systému Android R. Z toho by mohlo vyplývat, že jde o předprodukční vzorek a software ještě není kompletně nasazen. Počítáme s tím, že se do představovačky telefonu dočkáme ještě mnoha dalších informací, které parametry upřesní.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.