Výrobci chytrých telefonu stále pracují na vývoji telefonů, které by plně odrážely to, co by si koncoví uživatelé přáli. Někdy jsou to skvělé nápady a někdy člověk až žasne, co všechno se dá vymyslet. Proto není divu, že mnohé z nápadů, které si výrobci nechávají patentovat nakonec realizováno není. Také společnost Xiaomi patří k těm, kteří patenty na kde co nešetří. Naposledy to byl patent telefonu s odnímatelným displejem.

Dnes se podíváme na další patentové podání společnosti Xiaomi. V tomto případě se jedná o telefon se dvěma vyskakovacími kamerami. A jako vždy nás o tomto patentu informují stránky LetsGoDigital. Redaktoři tohoto techzinu jsou na slovo vzatými investigativci na webu Čínské národní správy duševního vlastnictví, kde jsou pravidelně schválené patenty zveřejňovány.

Nutno říci, že nejnovější patent Xiaomi vypadá tak trochu zvláštně, i když je jasné, že při použití vyskakovacích kamer šlo o zvětšení užitné plochy displeje. Tedy bez toho, aby v něm byl výřez a nebo „díra“ pro přední kameru. Ovšem odstranění modulu fotoaparátu ze zadního panelu a jeho přesunutí do pop-up modulu zas už tak logické není. Oba pop-up moduly se vysunují pod úhlem a vytvářejí tak písmeno V. Na obou stranách jednotlivých modulů jsou dva senzory, takže tu máme celkem čtyři objektivy. Dva vepředu a dva vzadu. Blesk je uložen pod moduly na zadním panelu. Je opět otázkou, zda takovýto patent bude realizován a nebo zůstane ve firemním šuplíku jen jako kuriozita.