Společnost HMD Global, která je držitelkou licence na výrobu chytrých telefonů značky Nokia má v rukávu i několik dalších licencí. Ať už je to třeba licence na výrobu chytrých televizí pro indický trh a nebo také licence na výrobu mobilních příslušenství. A do tohoto segmentu spadají i sluchátka. Jeden z modelů, Nokia Nokia Essential E3500, byl právě představen. Jde o TWS sluchátka se slušnými parametry a rozumnou cenou. Do prodeje jdou na čínském trhu právě dnes a stojí 329 jüanů, což je zhruba 48 dolarů.

Za kvalitní zvuk sluchátek Nokia Essential E3500 je zodpovědný 10 mm dynamický ovladač, který vylepšuje nízkofrekvenční basy. Kompozitní membrána se zas postará o čisté střední a vysoké frekvence. Sluchátka jsou dále vybavena duálními mikrofony s technologií Qualcomm cVc pro snížení okolního hluku a vylepšení kvality hovorů. Sluchátka podporují i audio kodek aptX.

Nová Nokia sluchátka podporují i ambientní režim, který lze aktivovat pomocí tlačítek na sluchátkách. Najdeme zde i podporu hlasového asistenta Google a Siri. Každé ze sluchátek má vlastní 48 mAh baterii a nabíjecí box je pak osazen 360 mAh baterií. Výdrž jednotlivých sluchátek je 7 hodin, průběžným dobíjením ji lze prodloužit až na 25 hodin. Sluchátka s telefonem spáruje Bluetooth 5.0 a provozní dosah je až 10 metrů. Nechybí ani certifikace IPX5, která by měla zaručit odolnost proti stříkající vodě a potu. Nespornou výhodou je i nízká váha sluchátek, která činí 5 gramů. Jsou tedy zhruba stejně těžká jako list papíru A4.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.