Telefon Moto G9 Plus bude, zdá se, brzo představen. Už v uplynulém měsíci jsme měli možnost mrknout na jeho renderované obrázky. A vzhledem k tomu, že je zveřejnil známý tipař Evan Blass lze předpokládat, že takto bude telefon skutečně vypadat. Dnes jsme v podobné situaci, ale s jiným tipařem.

Roland Quandt sdílí na svém twitterovém účtu kompletní specifikace Moto G9 Plus. Ty podle jeho informací utekly na web slovenskému operátorovi Orange. Tento výpis specifikací už ale operátor stáhl. Každopádně my se na ně i přesto podíváme. Telefon by měl mít rozměry 170×78,1×9,7 při hmotnosti 223 gramy. Bude tedy mírně větší a těžší než model G9.

Displej by měl mít úhlopříčku 6,81 palce a rozlišení 2400×1080 pixelů. V jeho levém horním rohu bude „díra“ pro přední kameru. Slovenský operátor dále potvrdil, že interní úložiště bude mít kapacitu 128 GB a operační paměť dostane 4 GB. Chybí však informace o použitém procesoru. Je však jisté, že půjde o čipset bez podpory 5G sítí. Operačním systémem bude Android 10. Dále je potvrzena i 5000 mAh baterie, která by měla podle předchozích zvěstí podporovat rychlé nabíjení s výkonem 30 W. Je potvrzeno i to, že jeden ze snímačů hlavního fotoaparátu bude mít rozlišení 64 MPix. Konektivitu zastupuje již kromě zmíněného 4G i Bluetooth 5.0, Wi-Fi, VoLTE a duální SIM. Na Slovensku bude Orange telefon nabízet v modré barvě za 235 euro. Samozřejmě je v tomto případě nastaven i splátkový prodej.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.