Přestože jsou telefony řady Samsung Galaxy S20 na trhu sotva pár měsíců, na síti se už pomalu začínají objevovat zvěsti o jejich nástupcích. Jedním z nich bude i model Samsung Galaxy S21. A protože jeho první rendery a odhadované parametry jsou už nyní k dispozici, půjdeme se na ně podívat.

Tipaři a vlastně i renderované obrázky potvrzují, o čem se už před časem hovořilo. V rámci designu nebo konstrukce Samsung Galaxy S21 by nemělo dojít k nějakým větším změnám. Čelní panel je velmi podobný modelu Galaxy S20 a zadní panel zas připomíná model Galaxy Note 20 uložením fotoaparátu. Asi nejpodstatnějším rozdílem je to, že výrobce by mohl nadcházející telefon vybavit stylusem S Pen.

A jaké specifikace bychom mohli u řady Galaxy S21 očekávat? Pro některé z parametrů nahlédneme do certifikačních výpisů 3C. Zde můžeme zjistit, že certifikovány byly dvě verze. První má kódové označení SM-G996 a jde o Galaxy S21+. Druhá má označení SM-G991 a logicky tak jde o standardní verzi. Plusový telefon by podle výpisu měl mít 4660 mAh baterii a ten standardní dostane menší akumulátor s kapacitou 3880 mAh. Na síť také prosákla informace, že řada Galaxy S21 nebude příliš vylepšena oproti letošní řadě S20. Výrobce udělal jen ty změny, které vyšly ze zpětné vazby uživatelů.

Někteří tipaři také už nyní naznačují, že chystané telefony řady Galaxy S21 budou osazeny procesorem Exynos 1000 postaveným na 5nm výrobním procesu. Ten by měl být na stejné úrovni jako Snapdragon 875, ne-li lepší. Mluví se i o snímači otisků prstů z dílen společnosti Qualcomm, který by měl být větší a rychlejší než stávající snímač v telefonech řady S20. Ale zatím jde jen o dohady, které nejsou potvrzeny, proto je berme s rezervou.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.