Společnost Huawei se jako její dceřinka Honor nezúčastnila veletrhu IFA v Berlíně. To však neznamená, že by neměla co představit na globálních trzích. Učinila tak v tichosti a uvedla model Huawei Y9a. Tento telefon je vlastně mírně vylepšenou mezinárodní verzí přístroje Enjoy 20 Plus, který byl před pár dny představen na čínském trhu.

Protože model Huawei Y9a dostal poměrně dost změn v rámci parametrů, nelze o něm hovořit jako o typickém rebrandu. Takže se pojďme podívat na specifikace tohoto čerstvě představeného stroje. IPS LCD displej má úhlopříčku 6,63 palce a rozlišení 2400×1080 pixelů. Užitná plocha obrazovky je 92%. Výřez nebo „díru“ pro přední kameru zde nehledejme. Je stejně jako u Enjoy 20 Plus vyskakovací.

Hlavní parametry

Výraznou změnou je použití procesoru. Čínská verze má čipset Dimensity 720, kdežto ta globální dostala Helio G80. A to je možná škoda. Procesor je spárován s 6 GB případně 8 GB operační paměti LPDDR4x. Interní úložiště má jen jednu verzi, konkrétně jde o 128 GB UFS 2.1. To lze dále rozšířit pomocí Huawei karty NM SD. Kapacita baterie zůstává nezměněna a má 4200 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 40 W. Ovšem tato podpora nebude fungovat ve všech zemích. V některých regionech poběží jen nabíjení s výkonem 22,5 W. Operačním systémem je Android 10 s nadstavbou EMUI 10.1 a podporou Huawei Mobile Services. Konektivitu zastupuje 4G LTE, duální Wi-Fi 5, Bluetooth 5.1, GPS, 3,5 mm audio jack a konektor USB-C. Snímač otisků je uložen na hraně.

Foto výbava

V rámci foto výbavy tu najdeme, jak již bylo řečeno, přední pop-up kameru s rozlišením 16 Mpix. Hlavní fotoaparát je uložen v kruhovém modulu stejně jako v případě Enjoy 20 Plus. Má ale čtyři snímače. Došlo i ke změně v jejich rozlišení. Primární senzor má 64 Mpix a sekundární 8 Mpix funguje jako širokoúhlý objektiv se záběrem 120°. Do počtu tu jsou ještě dva 2 MPix senzory pro snímání hloubky ostrosti a makro fotky. Huawei, bohužel, na svých stránkách, kde je telefon Y9a prezentován, neuvádí jeho mezinárodní cenu. Nicméně si budeme moci vybrat ze tří barevných variant, a to Space Silver, Sakura Pink a Midnight Black.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.