Na veletrhu IFA, který letos proběhl v Berlíně představila značka Honor, kromě jiného, i dvě nositelnosti. První z nich jsou hodinky Honor Watch GS Pro a ve druhém případě jde také o hodinky Watch ES. První chronometr je masivní a je určen pro outdoorové aktivity. Model Watch ES je určen spíše pro fitness cvičení. V Evropě se oba modely začnou prodávat 21. září/septembra. Model Watch GS Pro by měl mít cenu 249,99 euro a Watch ES přijdou na evropském trhu na 99,99 euro.

Nicméně pokud byste si chtěli pořídit hodinky Honor Watch GS Pro a nebo Watch ES už nyní a z nějakého důvodu raději dáte přednost čínskému trhu vězte, že právě tam se oba modely nyní dostávají do fáze předběžných objednávek. Jejich přesná cena ale zatím není stanovena. Prodeje by měly začít 16. září. Ať už si hodinky pořídíte kdekoli, jistě nebude od věci zopakovat jejich parametry.

Honor Watch GS Pro

Hodinky jsou robustní a jako outdoorová nositelnost mají certifikaci vojenského standardu MIL-STD-810G a odolnost do 5ATM. Masivní baterie má kapacitu 790 mAh. Výrobce tvrdí, že její maximální výdrž je až 25 dnů, se zapnutou GPS je ale jen 48 hodin. AMOLED displej je kruhový s úhlopříčkou 1,39 palce a rozlišením 454×454 pixelů. K dispozici je optický snímač tepové frekvence a snímač SpO2 pro sledování okysličení krve. Nechybí akcelerometr, gyroskop, barometr, kompas a GPS. Hodinky jsou osazeny procesorem Kirin A1 a běží na systému LiteOS.

Honor Watch ES

V případě tohoto modelu jde o křížence mezi hodinkami a fitness náramkem. Ciferník je obdélníkový, je typu AMOLED, má úhlopříčku 1,64 palce a rozlišení 456×280 pixelů. Užitná plocha je 70%. I tuto nositelnost pohání procesor Kirin A1 a operační systém LiteOS. Nejde o outdoorovou záležitost, takže zde najdeme jen odolnost do 5ATM. Mezi hlavní funkce patří podpora 95 tréninkových režimů a 12 animovaných tréninkových kurzů. Nechybí optický snímač tepové frekvence, senzor SpO2, akcelerometr, gyroskop a snímač okolního světla. Hodinky podporují i různé notifikace, monitoring spánku, monitoring úrovně stresu, sledování menstruačního cyklu a další. Baterie těchto hodinek by měla vydržet až 10 dní.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.