Už nějakou dobu víme, že se společnost OnePlus chystá představit, kromě dalších vlajkovek, i telefony střední a nižší třídy. A to je jen dobře, protože cena jejich telefonů v poslední době přestala aspirovat na titul „zabiják vlajkových lodí“. Značka se proto chce vrátit zpět ke kořenům a chystají i přístroje, které budou opět  nabízeny s dobrým poměrem cena/výkon. Jedním z nich by měl být i telefon, který má zatím jen pracovní název OnePlus Clover.

A přesně takový telefon se objevil v testech Geekbench. Tam figuruje pod kódovým označením BE2012. Musíme však mít na paměti, že OnePlus Clover je interní označení společnosti, které používá mimo tyto testy. Podobně je na tom například model s označením „Lemonade“, o němž jsme vás nedávno informovali. Ale pojďme zpátky k modelu „Clover“ a jeho výsledkům na Geekbench.

Tam telefon prošel testy s procesorem Snapdragon 460. Mělo by tak jít o první přístroj společnosti OnePlus, který by měl díky použitému čipsetu spadat do základní třídy. Čipset v testech doplnilo 4 GB operační paměti. A zatím nejsou k dispozici informace o tom, že by tento model mohl byl vydán i ve verzi s vyšší RAM. Přístroj běží na operačním systému Android 10 a v Single-Core testech získal 245 bodů. Ve více jádrových testech pak 1174 body. Kromě uvedeného se očekává u tohoto přístroje i displej s 6,52 palcovou úhlopříčkou a rozlišením HD+. Zadní fotoaparát by měl mít tři senzory s rozlišením dvakrát 2 MPix a 13 MPix. Snímač otisků by měl být uložen na zadním panelu. Baterie by měla mít kapacitu 6000 mAh a podporu nabíjení s výkonem 18 W. Nu a odhadovaná cena je přibližně 200 dolarů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.