Každoroční veletrh IFA v Berlíně sice včera zavřel své brány, ale přesto nebude od věci se podívat podrobněji na to, co tam představila značka Honor. Souhrn všech produktů, které Honor představil najdete zde. My se dnes zaměříme na dva tablety Honor Pad 6 a Pad X6, a to zejména proto, že jsou určeny pro evropský trh. Jejich představení pro čínský trh už proběhlo před pár měsíci.

Honor Pad 6

Honor Pad 6 a Pad X6 pro evropský trh jsou téměř identické. Snad jedinými rozdíly jsou velikost displeje, konfigurace pamětí a podpora LTE. Případně i barevné varianty, ve kterých budou tablety v Evropě nabízeny. Design, konstrukce a funkce jsou stejné. Honor Pad 6 má 10,1 palcový displej s rozlišením 1920×1200 pixelů. Jemnost obrazovky je 224 ppi, užitná plocha dosáhla na 80,6% a najdeme zde i podporu 70% barevného gamutu NTSC. Bonusem je certifikace TÜV Rheinland. Tento tablet bude nabízen ve dvou paměťových verzích se 3 GB RAM a 32 GB interního úložiště a se 4 GB RAM a 64 GB vnitřní paměti. Dále si potenciální kupci budou moci vybrat mezi variantami s Wi-Fi a nebo s Wi-Fi a LTE.

Honor Pad X6

Druhý představený tablet je mírně menší s 9,7 palcovým displejem, který má i nižší rozlišení 1280×800 pixelů. Jemnost obrazovky je 156 ppi, užitná plocha je 75% a najdeme zde i podporu 60% barevného gamutu. Na rozdíl od prvního modelu bude tento tablet nabízen jen v paměťové verzi se 3 GB operační paměti a 32 GB interního úložiště. Na trh půjde jen jedna varianta a to ta, která bude podporovat pouze Wi-Fi.

Další parametry a funkce jsou u obou zařízení stejné. Oba mají procesor Kirin 710A, který je postaven na 14 nm výrobní technologii SMIC. Oba mají dotykový displej typu IPS LCD, 5 MPix zadní fotoaparát a 2 MPix přední kameru. Baterie má v obou případech 5000 mAh a podporu 10 W nabíjení. Překvapivě chybí 3,5 mm audio jack. Co však nechybí je Wi-Fi 5, Bluetooth 5.1, duální reproduktory s technologií prostorového zvuku Huawei Histen 6.1 a slot pro microSD karu. Tablety běží na systému Android 10 s nadstavbou Magic UI 3.1 a Huawei Mobile Services. Evropské ceny výrobce, bohužel, neoznámil.