Asi už nějakou dobu není žádným tajemstvím, že je v přípravách telefon OnePlus 8T. K jeho představení by mohlo dojít v průběhu příštího měsíce, pokud tedy budeme vycházet z toho, kdy byla loni představena řada 7T. Je tedy ten správný čas na to, abychom se podívali na výbavu chystaného modelu 8T. Samozřejmě jde o informace, které nejsou potvrzeny, takže je jako vždy budeme brát s nadhledem.

Na stránkách známého techzinu Android Central se můžeme dočíst jaké by mohly být hlavní specifikace chystaného OnePlus 8T. A hned na rovinu si přiznejme, že se žádný zásadní technologický převrat nekoná. Parametry jsou totiž dost podobné tomu, co už známe u modelu OnePlus 8 Pro. Proto se můžeme připravit v podstatě na letos klasický design, alespoň v případě předního panelu.

V rámci parametrů to zatím vypadá tak, že OnePlus 8T by měl mít 6,55 palcový AMOLED displej s obnovovací frekvencí až 120 Hz. Právě obnovovací frekvence by mohla být jistým posunem oproti modelům OP7T a OP8. Zadnímu panelu by měl dominovat fotoaparát se čtyřmi senzory, přičemž ten primární by měl mít rozlišení 48 MPix. Následovat by měl 16 MPix širokoúhlý objektiv, 5 MPix makro objektiv a 2 MPix snímač hloubky ostrosti.

Tyto parametry jsou letošním standardem, mezi vlajkové stroje by však mohl OnePlus 8T posunout použitý procesor. Tím by měl být Snapdragon 865 Plus doplněný 8 GB operační paměti a 128 GB interního úložiště. A v souvislosti tím redaktoři Android Central tvrdí, že je jisté, že telefon poběží na systému Android 11 a nadstavbě OxygenOS 11. Telefon by mohl být představen ještě do konce tohoto měsíce a nebo na začátku měsíce příštího.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.