Po dlouhých odkladech představila společnost Google telefon Pixel 4a. Zároveň ale potvrdila i to, že na podzim uvede i jeho verzi s podporou 5G sítí a samozřejmě i letošní novinku Google Pixel 5. Na síť před pár dny unikly některé specifikace a design tohoto telefonu. Co však zůstávalo v utajení je cena. Ale i ta je už venku, a to přímo ta evropská. Zároveň s ní se objevila i evropská cena modelu Pixel 4a 5G. Jako vždy je třeba tuto informaci brát s rezervou, protože zatím není potvrzena.

Evropské ceny telefonů Google Pixel 5 a Pixel 4a 5G zveřejnil na svém twitterovém účtu tipař Nils Ahrensmeier. Uvádí, že by mělo jít o ceny, za které se budou telefony prodávat na německém trhu. Model Pixel 5 by zde měl být nabízen v barvách zelené a černé za cenu zhruba 629 euro. Druhý model, Pixel 4a 5G, zde bude stát 499 euro a bude nabízen v barvách černé a bílé.

Kromě ceny jsou na síti k vidění i aktualizované informace o parametrech Pixel 5, takže se na ně znovu mrkneme. Telefon by měl mít 6 palcový OLED displeje s obnovovací frekvencí 90 Hz. Očekává se, že rámečky kolem obrazovky budou letos úzké, a to včetněš brady. V levém horním rohu bude „díra“ pro přední kameru. V rámci rozlišení displeje se spekuluje buď o FullHD nebo QHD. Zadní fotoaparát by měl být duální, přičemž sekundární objektiv bude širokoúhlý. Přesná kapacita baterie dosud není známá, ale údajně by měla podporovat 15 W bezdrátové nabíjení a 5 W reverzní bezdrátové nabíjení. Jistotou by měl být i procesor Snapdragon 765G doplněný 8 GB RAM a 128 GB interního úložiště. K představení Pixel 5 a Pixel 4a 5G by mělo dojít 30 září/septembra.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.