Když budeme v dnešní době mluvit o periskopovém snímači zadního fotoaparátu, asi bude jen málo těch, kteří nebudou tušit o čem je řeč. Tuto technologii u svých telefonů využívá stále více výrobců, kteří chtějí nabídnout uživatelům luxus bezztrátového zoomu. Jedním z velkých propagátorů periskopových senzorů je například Huawei, který tímto senzorem osazuje od roku 2019 snad všechny svoje vlajkové lodě. Tento snímač ale není výsadou jenom prémiových strojů. Najdeme jej i u některých telefonů střední třídy. Důkazem může být společnost Vivo a jejich modely střední třídy, telefony řady Vivo X50.

Přesto, že má Vivo tuto technologii už dobře zaběhnutou, nechává si patentovat další telefon s periskopovým senzorem hlavního fotoaparátu. A jak už bývá nepsaným pravidlem, patentový náčrt se opět objevuje na stránkách LetsGoDigital. Patentové podání proběhlo letos v dubnu/apríli u čínské Národní správy duševního vlastnictví (CNIPA) a k zveřejnění patentu došlo 28. srpna/augusta.

Podle náčrtů, které jsou nedílnou součástí patentu, má telefon zaoblený displej s „dírou“ pro přední kameru v levém horním rohu. Rámečky kolem obrazovky jsou minimální, jen brada je mírně širší. Všechna fyzická tlačítka jsou uložena na pravé hraně. Nás ale více zajímá zadní panel, kde je uložen hlavní fotoaparát. Ten výrobce umístil do kruhového modulu se čtyřmi snímači. Horní senzor je největší a půjde tedy zřejmě o primární snímač. Senzory vlevo a vpravo jsou menší a ten, který je uložen ve spodní části kruhu bude plnit funkci teleobjektivu. V patentu bohužel není zmíněno o kolikanásobný zoom půjde. A pokud zapátráme v minulosti, je tento design zadního panelu docela podobný telefonům Vivo Nex 3 a Nex 3S. Pokud bude nakonec tento patent realizován, pravděpodobně bude využit pro další telefon řady Nex.