Čínské notebooky už se sice pomalu začínají s cenami blížit těm globálním, ale stále je ještě možné najít některé super levné a výhodné kusy. Právě takovým se snaží být novinka od starých známých z firmy Jumper, kteří čerstvě posílají na trh model Jumper EZBook X3 Air. Ten zaujme svými super kompaktními rozměry a velmi elegantním designem, jen prostě nesmíte čekat nějak extra pokročilou výbavu. Ale na druhou stranu se jeho pořízením nezruinujete, k čemuž přispěje i náš slevový kupón z e-shopu Gearbest.

Jumper EZbook X3 Air je celokovový krasavec s váhou pouhého 1.06 kg a tloušťkou jen 11.5 mm. A do podobně kompaktního těla se podařilo tvůrcům vměstnat 13.3-palcový IPS displej s FullHD rozlišením 1920 x 1080 pixelů. Výkon sice neohromí, ale Celeron N4100 spolu s 8 GB DDR4 RAM a 128 GB eMMC paměti je solidní základ, který vypadá ještě mnohem lépe díky jednoduše přístupnému M.2 SSD portu. Konektivita je také slušná s Wi-Fi ac a Bluetooth 4.2, stejně jako dvěma USB porty, USB Type-C portem nebo mini-HDMI portem. Klávesnice není podsvícená a za zmínku stojí možná ještě DTS reproduktory.

Super kompaktní notebooky se nepořizují jako výkonné pracovní stanice, ale spíše jako glorifikované zápisníky a psací stroje, případně multimediální zařízení. K tomu všemu pak stačí i tento notebook a navíc bude i okázale reprezentovat. A se slevovým kupónem Q53722CCA51EB001 si ho můžete v hnědé moka barvě pořídit na Gearbestu jen za 334.99 dolarů. K dostání by měl být už od 7. září, takže žádné velké čekání na novinku.