Společnost Samsung se kromě špičkových a poměrně drahých telefonů nebrání ani produkci strojů levnějších. Tyto telefony se objevují především v řadách Galaxy M a Galaxy A. A právě řada A má svůj nový přírůstek. Je jím model Samsung Galaxy A42 5G, který je považován za dosud nejlevnější telefon společnosti s podporou 5G sítí. Výrobce sice tento telefon docela nečekaně představil veřejnosti, ale neuvedl jeho kompletní specifikace. Určitě ale nebude na škodu, když se podíváme aspoň ty parametry, které jsou v tuto chvíli známy.

Co tedy zatím výrobce o telefonu Samsung Galaxy A42 5G prozradil? Podle tiskové zprávy má telefon velký 6,6 palcový Super AMOLED displej. Nad ním je kapkovitý výřez pro přední kameru. Rozlišení obrazovky není známo, ale s velkou pravděpodobností půjde o FullHD+. Očekává se také, že do displeje bude integrován i snímač otisků prstů. Na snímku telefonu, který je také k dispozici, totiž není vidět. A ani se nezdá, že by byl uložen na hraně přístroje. Na zadním panelu je čtvercový modul fotoaparátu se čtyřmi snímači, pod ním je LED blesk.

Výrobce zatajil i typ procesoru, který u Galaxy A42 použil. Tipaři však vycházejí z Geekbench testů a podle nich by měl být telefon osazen Snapdragonem 690. Jde momentálně o nejlevnější Qualcomm čipset s podporou 5G sítí. Ten by měl být doplněn 4 GB operační paměti. Ovšem můžeme očekávat, že do prodeje půjde více paměťových verzí. K dalšímu parametru se dostaneme přes certifikaci 3C. V certifikačním výpisu se objevuje informace o kapacitě baterie. Ta by měl mít 5000 mAh a podporu rychlého nabíjení. Teď už zbývá jen počkat na to, až výrobce zveřejní zbývající specifikace a také cenu, která bude hrát u tohoto telefonu důležitou roli.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.