Redmi se každoročně snaží vypustit do mobilní arény dvě linie svých super úspěšných telefonů Redmi Note. A vzhledem k tomu, že Redmi Note 9 se nám představilo v dubnu, tak se dá zhruba někdy kolem října čekat nástupce. Chystané Redmi Note 10 je jubilejní už označením a mělo by také znamenat přelom u levných telefonů značky. Poprvé by se totiž měly k zákazníkům od nich totiž dostat cenově dostupné modely s podporou 5G sítí. A  samozřejmě ideálně překonat konkurenci stejně jako skoro vždy v minulosti.

A Redmi Note 10 je podle všeho už opravdu na cestě, protože se včera objevily první certifikace neznámého modelu značky, u kterého má většina analytiků zcela jasno.  A dnes máme další potvrzení z velmi důvěryhodných zdrojů, konkrétně starého známého „leakstera“ DigitalChatStation.  Ten pro novou řadu Redmi v podstatě potvrdil použití procesorů MediaTek MT6853V/TNZA a MT6875, tedy po převodu do srozumitelné řeči Dimensity 720 a Dimensity 820. Což samozřejmě znamená minimálně dvojici nových modelů v této sérii.

Přesné označení samozřejmě ještě není jasné, i když se nabízí klasické rozdělení Redmi Note 10  a Note 10 Pro. Ale někteří nevylučují i možnost Note 10S, protože koneckonců nikde není psáno, že budou telefony omezeny právě jen na dva modely. Z dalších detailů netušíme zhola nic, i když by bylo jen logické dostat i do střední třídy displeje s vyššími obnovovacími frekvencemi. Ale to budeme muset počkat minimálně do října, protože dříve to v Číně asi nestihnou. A potom budou stejně telefony asi chvíli exkluzivní pro domácí trh, takže globální verze nabere ještě větší zpoždění.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.