Společnost Xiaomi je od svých začátků pověstná tím, že se jí vždy dařilo nabízet telefony s velmi dobrým poměrem cena/výkon. Ovšem v posledních letech, a zejména letos, tak trochu ukročili od své tradiční cenové strategie. Ceny jejich nových vlajkových strojů se totiž poměrně dost zvedly. Jistě, do hry vstoupily 5G sítě a výroba telefonů s jejich podporou podražila. Společnost má ovšem ambice dobývat nové trhy a na nich se s úspěchem udržet. Jedním z takový trhů je Indie, kde se Xiaomi výrazně daří.

Podle posledních informací by si společnost stejnou pozici chtěla vybudovat a udržet i na trhu evropském. Řekněme, že například u nás se jí letos s jejich novými modely Xiaomi Mi 10 příliš nedařilo. České zastoupení společnosti dokonce krátce po uvedení telefonů na náš tuzemský trh začalo vlajkové Mi 10 a Mi 10 Pro stahovat z pultů. Proč se tak děje nebylo zveřejněno, ale je nasnadě, že tím důvodem byla právě vyšší cena. Je tedy možné, že Xiaomi chce podobným způsoben jako v Indii zaútočit i na zákazníky v Evropě. Na jejich oficiálním twitterovém účtu je totiž k vidění upoutávka na připravovaný telefon řady Mi 10 5G, který bude mít v Evropě cenu pod 300 euro, tedy pod zhruba 7867 Kč.

Cenová strategie Xiaomi

Pokud je tato úvaha správná a Xiaomi chce dobýt Evropu, mohlo by se jí to s touto cenovou strategií podařit. Telefony Huawei zde ze známých důvodů už tak populární nejsou a značka Realme by tak mohla být pro Xiaomi jedinou konkurenční hrozbou. Navíc cenově dostupný Mi telefon s podporou 5G na našem trhu výrazně chybí. Snad jediným strojem s 5G za rozumnou cenu 350 euro je na evropském trhu Mi 10 Lite. Ovšem zatím je stále záhadou jaký telefon bude pro Evropu představen. K uvedení by mělo dojít v průběhu tohoto měsíce, takže je víc než jisté, že výrobce vyšle na síť podrobnější informace o tom, co vlastně chystá.