Generační cykly mobilních výrobců se pozvolna zkracují a často se tak setkáváme s novou řadou mnohem dříve, než v obvyklém ročním odstupu. Na druhou stranu v poslední době zejména v nižší třídě často nejsou velké mezigenerační rozdíly a výjimkou není v podstatě ani downgrade novinky. Jako příklad za všechny například Redmi 8A vs Redmi 9A. Každopádně to ale vypadá, že už se pracuje na Redmi Note 10, přičemž minulá generace dorazila na globální trhy jen v dubnu letošního roku.

Ale to samozřejmě neznamená, že by se Redmi Note 10 muselo ukázat v řádu týdnů, protože zatím jde stále jen o spekulace. Sice podpořené zákulisními informacemi a nyní už také i síťovými certifikacemi čínských úřadů. Konkrétně pak model pod označením M2007J22C, který odborníci pokládají právě za Redmi Note 10. A protože se tento telefon objevil dokonce i ve výsledcích jednoho z AI benchmarků, tak si můžeme sesumírovat některé zásadní informace o jeho specifikacích.

Podle všeho by měl dostat do vínku procesor Mediatek Dimensity 820 s podporou 5G sítí, tedy stejný jako u čistě čínských modelů Redmi 10X 5G a 10X 5G Pro. Spekuluje se o využití 6.57-palcového LCD displeje s FullHD+ rozlišením, případně čtveřice senzorů zadního fotoaparátu s hlavním 48 Mpx kouske. Baterie by měla mít kapacitu 4520 mAh a nezapomene se ani na 3.5 mm audio jack. Pravděpodobná Pro verze by pak mohla přidat vyšší obnovovací frekvenci displeje nebo třeba NFC čip.

Optimisté tipují cenu základních čínských modelů Redmi Note 10 jen kolem 1000 juanů, tedy zhruba 146 dolarů. To je podle mého příliš nízko a reálně bude telefon asi dražší. Na druhou stranu se Redmi nutně potřebuje vymezit proti čerstvě uvedenému Realme V3 5G, které začíná právě také na 146 dolarech jako nejlevnější 5G telefon. Takže třeba nás překvapí politikou extrémně agresivní ceny i Redmi.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.