V červenci se na čínský trh dostaly velmi zajímavé hodinky Nubia Watch, které navazovaly na starší model Nubia Alpha. Šlo o přerostlý model chytrých hodinek s displejem obtékajícím zápěstí, takže celkový efekt je podobný sci-fi komunikátoru ze Star Treku. Ani výbava rozhodně není k zahození, takže je dobrou zprávou, že už jsou k dispozici i zákazníkům na globálních trzích. Tedy výhledově budou, protože se jedná o crowdfundingovou kampaň na Kickstarteru a doručení by mělo být realizováno někdy v říjnu letošního roku.

Nubia Watch jsou opravdu designově unikátní a nabídnou extrémně protáhlý 4.01-palcový AMOLED displej s rozlišením 960 x 192 pixelů, který obtáčí velkou část vašeho zápěstí. Tělo hodinek je vyvedeno z odlehčené ocelové slitiny, kterou ještě doplní keramika. Řemínek je v základu silikonový, ale je možno si lehce připlatit za kožený. Uvnitř pak tepe procesor Qualcomm 8909W, tedy Wear2100 a také 1 GB RAM a 8 GB vnitřní paměti. Hodinky mají i vestavěný GPS/Glonass/Beidou čip a také samozřejmě monitoring srdečního tepu a další sledování sportovních výkonů. Baterie o kapacitě 425 mAh by měla údajně stačit zhruba na týden provozu a odolnost je certifikována hodnocením IP54.

Na Kickstarteru je k dostání jak zelená, tak černá verze a pokud budete rychlí, tak se dostanete i na velmi zajímavé ceny. Stále je možnost pořídit několik posledních Early Bird kusů za 199 dolarů, případně vzít zavděk dvojitým balením za 349 dolarů. A určitě se asi vyplatí zapřemýšlet nad koženým řemínkem jako extra doplňkem za 39 dolarů. Nubia Watch nebudou excelovat soupisem funkcí a v podstatě ani parametrů, ale pokud toužíte po něčem opravdu extravagantním, tak by mohly najít kupce. Je jen otázkou, nakolik je extra protáhlý displej reálně využitelný a přehledný.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.