Zítra oficiálně začíná v Berlíně každoroční veletrh IFA. Letos sice díky pandemii koronaviru pojede v omezeném režimu a některé společnosti se jej nezúčastní, ale přesto se konat bude. Jedním z těch, kteří zde představí své novinky bude i společnost HMD Global, potažmo značka Nokia. Podle předchozích zvěstí by zde měly být uvedeny telefony Nokia 2.4, Nokia 6.3 a 7.3. Ovšem není vyloučeno, že zde výrobce nebude prezentovat i další novinky.

Před samotným zahájením této prezentační akce zveřejnil známý tipař Evan Blass renderované obrázky toho, jak by mohl vypadat model Nokia 2.4. A rovnou řekněme, že vzhled chystaného telefonu je téměř stejný, jaký má jeho předchůdce s označením 2.3. Rámečky kolem displeje jsou poměrně širší. Na dnešní dobu je i brada docela výrazná. Nad obrazovkou je kapkovitý výřez pro přední kameru. Na zadním panelu je v jeho horní třetině uprostřed uložen vertikální modul fotoaparátu. Pod ním je snímač otisků prstů. Samozřejmě nejde o prémiový telefon, takže ani v rámci vzhledu žádné trendy výkřiky čekat nelze.

Ostatně i očekávané parametry naznačují, že půjde o telefon pro nenáročné uživatele. Displej by měl mít úhlopříčku 6,5 palce s rozlišením HD+. Podle výpisu Geekbench by jej měl pohánět procesor z dílen MediaTek a konkrétně by mělo jít o osmi jádrový Helio P22. Telefon by měl být nabízen v několika paměťových verzích se 2 GB RAM a 32 GB interního úložiště a se 3 GB RAM a 64 GB vnitřní paměti. Dále se ví z výpisu FCC, že baterie by měla mít kapacitu 4500 mAh a podporu nabíjení s výkonem 10 W. Hlavní fotoaparát by měl být poskládán ze snímačů 13 MPix a 2 Mpix. V modulu je doplní LED blesk. Přední selfie kamera by měla mít 5 Mpix. Cena by neměla být vysoká, ale dosud není potvrzena.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.