Chystaný telefon Poco X3 by mohl být po dlouhé době originálním strojem a ne jen rebrandem přístrojů Redmi. Není tedy divu, že fanoušci o něj mají velký zájem. Máme už potvrzeny některé z jeho parametrů a nyní je potvrzeno i to, že bude oficiálně představen 7. září/septembra. Dokonce je konečně odtajněno, jaký procesor bude nový telefon pohánět. Bude jím Snapdragon 730G, který teprve včera zažil svou premiéru s tím, že jde o vylepšený čipset pro telefony střední třídy, ovšem bez podpory 5G sítí.

Ještě před svým uvedení ale musí Poco X3 nasbírat všechny potřebné certifikace. Jednou z nich je certifikace Bluetooth SIG. Z výpisu lze vyčíst, že telefon bude podporovat Bluetooth 5.1 a zřejmě i NFC. Z testovacího výpisu Geekbench, kde přístroj figuruje s kódovým značením M2007J20CG, zas můžeme potvrdit 6 GB operační paměti a operační systém Android 10 s nadstavbou MIUI 12. Typ procesoru zde není přesně specifikován, ale označení „surya“ by mělo skutečně odpovídat Snapdragonu 732G.

K dalším očekávaným parametrům patří 6,67 palcový displej s FullHD+ rozlišením, obnovovací frekvencí 120 Hz a vzorkovací frekvencí 240 Hz. Baterie by měla být slušnou kapacitu 5160 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 33 W. Z předchozích informací a také snímků víme, že zadní fotoaparát bude mít poněkud netradiční design s primárním 64 Mpix snímačem. Senzory budou celkem čtyři. Přední kamera by měla mít 20 Mpix a snímač otisků by měl být uložen na hraně přístroje.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.