Společnost Oppo je známá tím, že hodně pracuje na vývoji nových technologií. Obzvláště se jí daří v rámci rychlého nabíjení, kdy naposledy představila nabíjení s výkonem až 125 W. Ovšem nezahálí ani v dalších odvětvích mobilních technologií. Nyní se vrhá do segmentu skládacích telefonů, který se začíná utěšeně rozjíždět.

Své skládací stroje má už několik výrobců, takže na své si chce přijít i Oppo. Podle stránek LetsGoDigital, které pravidelně informují o nových patentech, má společnost nedávno schválený patent na skládací telefon. Podle nákresů a také podle renderů jde o poměrně unikátní záležitost. Je to sice o skládací véčko, které už na svém kontě mají společnosti Samsung a Motorola. Jenže displej tohoto telefonu se neskládá směrem dovnitř, ale ven.

Zjednodušeně by se dalo říci, že je to takový Razr naruby. Telefon je navržen tak, aby byl kompaktní a skladný. V rozloženém stavuje jde o plnohodnotný telefon s užším a vyšším displejem. Ve složeném stavu se zdá být menší než složený Razr a obrazovka je tak vlastně použitelná na přední i zadní straně.

Zadní strana je na horním konci ohraničena silným rámem, ve kterém je uložen fotoaparát a další senzory, včetně senzoru detekce úhlu. Ten vypočítává úhel mezi oběma sklopnými díly, kdy jeden je vybaven magnetem a druhý Hallovým čidlem. Tato kombinace prvků má přesně určit, jakým způsobem je zařízení používáno a tomu automaticky přizpůsobit uživatelské rozhraní. Skládací mechanismus je postaven na válcových závěsech. Telefon podle patentu vypadá zajímavě, ale jako vždy v takovém případě je nutno brát v potaz, že jde jen o patent, který nakonec nemusí být realizován.