Dnešním dnem začíná nový školní rok a rok 2020 se tímto začíná přibližovat svému závěru. Ale ještě je stále dost času na to, aby výrobci chytrých telefonů mohli představit své nové vlajkové stroje. Mezi ty společnosti, které mají ještě nějaké ty trumfy v rukávu patří i OnePlus. Ti by měli, jak se již stalo pravidlem, na podzim uvést své telefony OnePlus 8T a 8T Pro.

Protože má OnePlus poměrně silnou fanouškovskou základnu jsou jejich chystané telefony v hledáčku snad všech tipařů. Ti například už před třemi měsíci odhadovali, že řada OnePlus 8T přijde s podporou rychlého nabíjení s výkonem 65 W. A další zvěsti na sebe nenechávají dlouho čekat. Dnes se díky pánům z XDA Developers můžeme podívat na první renderované obrázky modelu OnePlus 8T. Mimo to také nahlédli do kódu nadstavby OxygenOS 11 a zjistili, že tento telefon má interní kódové označení „kebab“. Dále z kódu lze vyčíst, že telefon bude mít podporu nahrávání videa v 8K. Tu v současnosti nenajdeme u žádného z telefonů této značky, takže ji vývojáři jednoznačně považují za výsadu modelu 8T.

Dále také tvrdí, že chystaný telefon dostane u jednoho ze senzorů zadního fotoaparátu 64 Mpix, který právě dokáže zachytit video v 8K. Ale pojďme se na chvíli vrátit k renderu přístroje. Ten byl nalezen pod označením „oneplus_8t.webp“. Není ale jisté, že jde skutečně o render chystaného telefonu nebo jen o nějaký zástupný symbol. Ať tak či tak, telefon by měl mít plochý displej s „dírou“ pro přední kameru v levém horním rohu. Tlačítka hlasitosti jsou uložena vlevo a vpravo jsou pak tlačítka zapnutí/vypnutí a Alert Slider. Očekává se také, že přístroje řady 8T poběží na systému Android 11 s nadstavbou OxygenOS 11.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.