Přestože trh s tablety už není tím čím býval, někteří výrobci na tento segment nezapomínají a čas od času nějaký ten tablet vypustí do světa. Nyní se k nim připojila i společnost Lenovo a představila dva tablety Lenovo Tab P11 Pro a Tab M10 HD. Zároveň s nimi byly uvedeny hodiny Smart Clock Essential. Je jistě v pořádku, že se výrobce nesoustředí jen na vlajkové telefony a dává prostor i méně lukrativním produktům. Pojďme se tedy na všechny uvedené stroje postupně podívat.

Lenovo Tab P11 Pro

Začneme tabletem, který samotný výrobce považuje za vlajkovou loď. Tablet Lenovo Tab P11 Pro má prémiový design, OLED displej a solidní reproduktory. OLED displej tohoto tabletu má 11,5 palce při rozlišení 2560×1600 pixelů. Podporuje HDR10 a Dolby Vision. Rámečky jsou velmi úzké a mají tloušťku 6,9 mm. Tělo je vyrobeno z hliníku a má po stranách čtyři reproduktory JBL. Tab P11 Pro pohání procesor Snapdragon 730G. Paměťová konfigurace má dvě verze s 4 GB nebo 6 GB operační paměti a 128 GB interního úložiště. To lze dále rozšířit pomocí microSD karty.

Baterie má velmi solidní kapacitu 8600 mAh a měla by vydržet až 15 hodin běžného používání. Operačním systémem je Android 10. Na zadním panelu je uložen duální fotoaparát s 13 MPix snímačem a širokoúhlým 5 MPix senzorem. Přední kamera je také duální. Tvoří ji 8 MPix senzor a ToF snímač pro Face ID. Lze ji také využít pro video hovory. K tabletu nabízí výrobce i klávesnici a stylus. Tablet by se měl začít prodávat v listopadu/novembri a jeho cena by měla být nastavena na 699 euro.

Lenovo M10 HD

Tento tablet je určen především dětem a jde o již druhou generaci dětského tabletu. Tomu odpovídá i jeho výbava. Využívá například funkci Kids Space od Google. Jsou tu také zdarma nainstalované hry a nebo e-knihy. Bez problémů lze přehrávat i videa určená dětem z kanálu YouTube Kids. Rodiče mohou pomocí aplikace Family Link nastavit časové limity obrazovky a filtrovat sledovaný obsah.

Tablet má 10,1 palcový IPS LCD displej s HD rozlišením a se dvěma reproduktory optimalizovanými pro Dolby Atmos. Jako procesor výrobce použil osmi jádrový Helio P22T a doplnil jej 2 GB RAM a 32 GB interního úložiště, které lze dále rozšířit. Na zadní straně je uložen 8 MPix fotoaparát a na přední pak 5 MPix selfie kamera. Baterie má kapacitu 5000 mAh. Evropská cena dětského tabletu je nastavena na 160 euro.

Lenovo Smart Clock Essential

Posledním představeným produktem jsou digitální hodiny Smart Clock Essential. Ty jsou menší a cenově dostupnější než jejich loňský předchůdce. Nižší cenu zajistila výměna barevného displeje za jednoduchý LED panel. Ten zobrazuje základní data v reálném čase a máte tak díky tomu přehled o času, dni, teplotě a aktuálním počasí. Domácí hodiny se dají jednoduše ovládat třemi tlačítky, která jsou uložena na těle hodin nad displejem. Na zadní straně je uložen port USB-A pro nabíjení a napájení. Součástí je i tlačítko pro ztlumení zvuku a nastavení nočního podsvícení. Hodiny podporují i Google asistenta. Jejich cena je 60 euro.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.