Před pár dny jsme vás upozornili na to, že ani letos zřejmě nebudeme ochuzeni o řadu Xiaomi Mi 10T. Její součástí by měly být tři telefony, ale nejvíce se zatím mluví o Xiaomi Mi 10T Pro. To asi hlavně proto, že bude tím nejlépe vybaveným telefonem celé této řady. Měli jsme už také možnost vidět jeho reálné fotky, i když není potvrzeno, že na snímcích je skutečně tento model. A známe už také některé z parametrů, které vypadají, alespoň na papírech, slušně. A protože nedílnou součástí úspěchu telefonu na trhu je i jeho cena, podíváme se dneska i na ni.

Xiaomi Mi 10T Pro se bude prodávat na globálních trzích, mezi které samozřejmě spadá i ten indický. A na to konto nám poměrně důvěryhodný tipař Ishan Agarwal na Twitteru naznačuje, že jeho indická cena by mohla být nastavena na 35000 rupií. To je v přepočtu zhruba 478 dolarů. Je to sice hodně, ale musíme mít na paměti, že jde o vlajkový telefon. Pohánět by jej měl procesor Snapdragon 865 a jeden ze snímačů hlavního fotoaparátu by měl mít 108 MPix. Navíc displej by měl mít obnovovací frekvenci až 144 Hz. Podle původních odhadů měla být obrazovka typu LCD, ale nyní se tipaři shodují na tom, že půjde o OLED panel.

K dalším parametrům, které tipař uvádí, by měla patřit i baterie s kapacitou 5000 mAh. Neříká sice, zda bude mít podporu rychlého nabíjení, ale je to víc než pravděpodobné. Zadní kamera bude uložena do poměrně velkého obdélníkového modulu, kterému dominuje již zmiňovaný 108 Mpix senzor. Ten svou velikostí zabírá téměř polovinu modulu. Ostatní tři snímače a LED blesk jsou v poměru k němu výrazně menší. Rozlišení dalších snímačů známo není. A vzhledem k tomu, že společnost Xiaomi dosud nic z výše uvedeného nepotvrdila, je nutno brát tyto zvěsti s nadhledem.