Telefon Samsung Galaxy M51 měl být podle původních zvěstí představen v Indii v průběhu příštího měsíce. Po svém uvedení na indickém trhu pak měl následně putovat i na trh evropský. Je proto velkým překvapením, že už nyní je na oficiálním německém webu společnosti Samsung zalistován a připraven pro předběžné objednávky. Díky tomu můžeme potvrdit nejen jeho hlavní parametry, ale také cenu. Ta je, aspoň pro německý trh, nastavena na 360 euro. Samotné prodeje by pak měly začít 11. září/septembra.

Hlavní parametry

Protože je nám německý trh poměrně blízký, pojďme se podívat na potvrzené parametry telefonu Samsung Galaxy M51. Super AMOLED displej má úhlopříčku 6,7 palce. Ve středu jeho horní části je „díra“ pro přední 32 MPix kameru, nad ní je malá mřížka reproduktoru. Obrazovka má standardní obnovovací frekvenci 60 Hz. Rámečky jsou úzké, jen brada přístroje je mírně širší.

Snad jediné, co je zatím v utajení a není uvedeno ani ve výpisu parametrů na německých stránkách je přesný typ procesoru. Výrobce pouze uvádí, že jde o osmi jádrový čipset, který doplnilo 6 GB operační paměti a 128 GB interního úložiště, které je možno rozšířit až na 512 GB. Proto se spekuluje, že Galaxy M51 bude mít procesor, který bude podporovat 4G sítě. V úvahu by mohl připadat například Snapdragon 730. Bezesporu hlavním tahákem bude baterie. Její kapacita totiž dosáhla na skvělých 7000 mAh, což je parametr, na který už před nedávnem upozorňovali i zasvěcení tipaři. Akumulátor podporuje rychlé nabíjení s výkonem 25 W.

Přestože má telefon Super AMOLED displej, výrobce se rozhodl pro uložení snímače otisků prstů na jeho hranu. Možným důvodem pro tento kompromis je udržení nižší ceny. Operačním systémem je Android 10 s nadstavbou One UI. A samozřejmě ve výčtu specifikací nezapomeneme ani na hlavní fotoaparát. Ten je uložen do obdélníkového modulu se čtyřmi snímači. Ten primární má 64 Mpix, následuje 12 MPix širokoúhlý objektiv se záběrem 123° a dva 5 Mpix senzory pro hloubku ostrosti a makro. Nechybí zde režimy Panorama, Makro a Live Focus.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.