Konkurence v kategorii střední třídy mobilních telefonů nám utěšeně roste a platí to i pro procesorovou výbavu. Například velmi povedený Google Pixel 4a byl nedávno uveden s procesorem Snapdragon 730G, což je „herní“ verze s lepšími takty oproti klasickému SD730. Ten byl představen už v dubnu loňského roku, takže je pomalu čas na nějakou tu inovaci. A ta už je na světě, protože dnes nám Qualcomm oficiálně naservíroval novinkový Snapdragon 732G. Takže co od něj můžeme čekat ?

V zásadě velmi podobné věci, které nabízí Snapdragon 730G, ale s malými úpravami. Jádra zůstaly stejné, jen se frekvence nejvýkonnějšího Kryo 470 „Prime“ zvýšila ze 2.2 GHz na 2.3 GHz. A stejně tak grafické jádro Adreno 618 bude mít údajně optimalizovaný výkon a vyšší takty, takže lze čekat zhruba 15 % nárůst grafického výkonu. Vylepšením by ale měly být zpřístupněné funkce Snapdragon Elite Gaming včetně True HDR, Vulkan 1.1 nebo čtvrté generace umělé inteligence. Stále však procesor používá pouze LTE model X15 s maximálními rychlostmi 800 Mbps.

Qualcomm s novým procesorem Snapdragon 732G slibuje nárůst výkonu pro telefony střední třídy a dokonce oficiálně potvrdil první z nich. Tedy skoro. Prvním modelem s novým procesorem by se měl stát telefon značky POCO a i když to přímo nespecifikují, tak asi málokdo pochybuje o to, že půjde o POCO X3. Ostatně POCO X2 mělo na palubě právě předchůdce v podobě SD730G. Žádná výkonnostní revoluce se tak určitě konat nebude, ale pozvolný příjemný lehký pokrok také není k zahození.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.