Už začátkem tohoto měsíce se mluvilo o možném brzkém představení hodinek Huawei Watch Fit. Přestože má společnost už delší dobu díky americkým sankcím problémy s prodejem svých telefonů, v segmentu nositelností se jí celkem daří. Za první polovinu letošního roku totiž zaznamenali 57% meziroční nárůst v tomto segmentu, takže vydání dalších hodinek rozhodně není od věci. Nové hodinky byly představeny v Spojených arabských emirátech, kde se také od 3. září/septembra začnou prodávat za zhruba 110 dolarů.

Hlavní parametry a funkce

Huawei Watch Fit mají jiný design než například ten, který známe u Watch GT2e. A měly by mít také několik funkcí navíc. Jde především o 1,64 palcový AMOLED displej s 2,5D zakřiveným sklem. Ciferník má obdélníkový tvar a rozlišení 456×280 pixelů. Jemnost je 326 ppi a užitná plocha obrazovky 70%. Celkový rozměr hodinek je 46×30×10,7 mm.

Na levé hraně těla je jedno tlačítko, které slouží pro zapnutí, vypnutí nebo probuzení hodinek. Uživatelé si budou moci vybrat z šesti nových Always-On Display ciferníků, které zobrazují důležité informace i když jsou hodinky neaktivní. Mezi novými funkcemi najdeme i sadu animovaných rychlých tréningových režimů, jako je cvičení v práci nebo protažení celého těla. Dále zde najdeme 96 cvičebních režimů, včetně běhu, plavání nebo jízdy na kole.

Výrobce nezapomněl ani na vestavěný snímač GPS, odolnost do 5ATM a pokročilý AI algoritmus pro sledování tepové frekvence. Hodiny Watch Fit jsou také vybaveny 6-osým IMU senzorem, optickým snímačem tepové frekvence a snímačem okolního světla. Všechny naměřené údaje a sportovní aktivity lze sledovat přes aplikaci Huawei Health. Mezi další zajímavé funkce patří i nepřetržité monitorování tepu, okysličení krve, sledování menstruačního cyklu, Huawei TruSleep 2.0 a TruRelax. Samozřejmě nesmíme zapomenout ani na klasiku v podobě různých notifikací, připomenutí, kalendáře, počasí, budíku, stopek nebo svítilny. Nakonec dodejme, že baterie by měla vydržet 10 dní běžného provozu, 7 dní při náročnějším používání a 12 hodin v režimu GPS.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.