Mnozí výrobci chytrých telefonů letos naskočili na vlnu kamer pod displejem a jejich úspěchy s touto technologií jsou různé. Někteří mají za sebou prototyp telefonu s takto uloženou přední kamerou, jiní na takovéto technologii pracují. Přesto přese všechno jsou i tací, kteří svůj první telefon s kamerou pod displejem představí už brzo. Ano, mluvíme o společnosti ZTE a jejich přístroji Axon 20, který bude uveden 1. září/septembra. Nu a podle všeho dalším výrobcem, který by se mohl v budoucnu zaměřit na „neviditelnou“ kameru by mohla a být společnost TCL.

TCL totiž podala patentovou přihlášku na telefon, který bude mít pod displejem nejen přední kameru, ale také všechny další senzory. A jde ještě o kousek dál, protože podle patentu by měla být „neviditelná“ i zadní kamera. Patent byl podán u čínského Úřadu pro duševní vlastnictví (CNIPA) letos v březnu/marci a schválen byl před pár dny. Náčrty, jak by podle patentu měl být telefon konstruován poprvé zveřejnily stránky LetsGoDigital a díky tomu si o něm můžeme rámcovou představu udělat i my.

Podle nákresů bude mít telefon poněkud silnější rámečky kolem obrazovky. Selfie kamera i další senzory jsou uloženy pod ní, takže jsou skutečně „neviditelné. Přední panel tedy přesně splňuje to, co by mohlo být trendem dost možná už příštího roku. Co je však zajímavé, je zadní strana přístroje. Fotoaparát také není vidět, ale horní část zad je výrazně širší, než zbytek zadního panelu. Je tedy možné, že výrobce kameru ukryl do tohoto „hrbu“.

Ovšem není vyloučeno, že TCL použila podobnou technologii jako v případě OnePlus Concept One. Jde o technologii elektrochromního filtru, která funguje na principu změny absorpčních vlastností po změně elektrického napětí. Zjednodušeně řečeno, když fotoaparát nepoužíváte vidět není díky ztmavení skla. Jak vše nakonec dopadne ukáže až čas, protože jde jen o patent, který nemusí být realizován do komerční podoby.