Na loňském veletrhu IFA byl představen telefon Sony Xperia 5 s velmi slušnými parametry a procesorem Snapdragon 855. Letos by na loňský model měl navázat Sony Xperia 5 II. Ten však nebude uveden na veletrhu IFA, který proběhne stejně jako loni v září/septembri. Představení telefonu bude online na oficiálním YouTube kanálu společnosti, a to 17. září.

Přestože je před námi poměrně dost času, kdy Sony Xperia 5 II spatří světlo světa, už nyní se můžeme podívat jak bude telefon vypadat. Exkluzivní renderované obrázky totiž zveřejnily stránky Android Headlines. Kromě nich jsou tu i hlavní parametry, které zatím ale nejsou oficiálně potvrzeny. Přesto neuškodí se na ně podívat.

Podle renderovaných obrázků bude chystaná Xperia 5 II v rámci designu velmi podobná té loňské. Rozdíly najdeme například v uložení fyzických tlačítek a nebo v přidání loga „Zeiss T*“ v modulu zadního fotoaparátu. Ale i ten je, stejně jako loni, vertikální a je uložen v levém horním rohu zadního panelu. OLED displej by měl mít úhlopříčku 6,1 palce s FullHD+ rozlišením, podporou HDR a poměrem stran 21:9. Půjde o první telefon Sony, který bude mít vysokou obnovovací frekvenci 120 Hz. Vzorkovací frekvence by měla být 240 Hz. Telefon bude kompaktní se svými rozměry 158×68×8 mm.

Jako procesor výrobce použil Snapdragon 865 s 8 GB operační paměti a 128 GB interního rozšiřitelného úložiště. Baterie by měla mít kapacitu 4000 mAh a podporu rychlého nabíjení. Hlavní fotoaparát je trojitý. Primární snímač má 12 MPix a světelnost f/1.7. Sekundární 12 Mpix senzor bude fungovat jako teleobjektiv s 3× optickým zoomem. A poslední, taktéž 12 Mpix snímač, bude širokoúhlý se záběrem až 124°. Nemělo by chybět OIS a EIS. Parametry tedy nevypadají vůbec špatně, ale jistě bude i důležité, jakou cenu telefon dostane.