Z dílny čínské komety Realme nás toho v příštích dnech čeká poměrně hodně a jsme za to jen rádi. První představovačka by měla proběhnout 1. září na domovské čínské půdě a hlavní hvězdou by měly být modely nové řady Realme X7. Dnes se na sociální síti Weibo objevil i příspěvek odhalující přesnou cenu vylepšené verze Realme X7 Pro, takže se o tyto zásadní informace samozřejmě milerádi podělíme. Kromě ceny jde také o potvrzení klíčových specifikací, takže to máme hezky dva v jednom.

Realme X7 Pro bude jednoznačně dle výbavy směřovat do vyšší střední třídy a seznam parametrů vypadá velmi lákavě. Telefon bude vážit 184 g a měl by konečně znamenat krok firmy k využití AMOLED panelů. Konkrétně pak zakřiveného 6,43-palcového AMOLED displeje s FullHD+ rozlišením a 120 Hz obnovovací frekvencí. Procesorem bude Mediatek Dimensity 1000+, doplněný 6GB/8GB RAM a 128GB/256GB vnitřní paměti. Hlavní fotoaparát bude mít čtyři senzory – 64+8+2+2 Mpx a selfie kamerka bude mít rozlišení 32 Mpx. Baterii s kapacitou 4200 mAh pak nabijeme pomocí skvělého 65W nabíjení.

To zní na vyšší střední třídu velmi lákavě, což by ještě měla podpořit zveřejněná cena. Na cenovce totiž vidíme 2299 juanů za 6GB+128GB variantu Realme X7 Pro, což v přepočtu odpovídá zhruba 335 dolarům. Což je o kus levnější cena, než u srovnatelného Redmi K30 Ultra, proti kterému bude asi nové Realme hlavně postaveno. A protože má v některých ohledech navrch i výbavou, tak bude souboj opravdu krvavý. Teď už jen aby se telefon na rozdíl právě od zmíněného Redmi dostal i na globální trhy…