Nedávno představený OnePlus Nord znamenal po dlouhých pěti letech návrat značky do střední třídy, ale pro firmu to možná bude jen první ze zásadních kroků. Počet zpráv a zaručených informací o plánovaných telefonech OnePlus pro nižší a střední třídu totiž roste a nedá se tak ignorovat. Některé nejčerstvější mají dokonce už i poměrně obsáhlý seznam konkrétních specifikací těchto telefonů. Takže se údajně dočkáme minimálně dvojice novinek, které by měly být vybaveny procesorem Snapdragon 690, respektive Snapdragon 460.

Tím nejlevnějším by měl být právě kousek se Snapdragonem 460, který se už v našich článcích mihl pro označením OnePlus Clover. Zákulisní zdroje mu připisují 6,53-palcový LCD displej s rozlišením 1560 x 720 pixelů, 4 GB RAM, 64 GB vnitřní paměti nebo podporu microSD karet. Dále pak trojitý zadní fotoaparát se 13 Mpx + 2 Mpx + 2 Mpx senzory nebo masivní 6000 mAh baterii s 18W rychlo-nabíjením. Pro mnohé je pak dobrou zprávou i pravděpodobný návrat 3.5 mm sluchátkového audio jacku. A trumfovou kartou pak samozřejmě bude systém Oxygen OS založený na Androidu 10.

Došlo i na spekulace o ceně tohoto chystaného telefonu, kde je zmiňováno zhruba 200 dolarů. To je podle mého možná lehce přestřelené, protože zejména HD+ rozlišení displeje posílá OnePlus Clover jednoznačně do té nejnižší kategorie. Samozřejmě zbytek parametrů není zdaleka na úrovni opravdu levných kusů jako Redmi 9A, ale OnePlus si bude muset na cenu opravdu dát pozor. Na druhou stranu existence dostupného telefonu s Oxygen OS v nižší třídě zní velmi zajímavě. Tvůrci mají ještě dost času vše vyladit, takže očekávání jsou zatím z mé strany veskrze optimistická.