Společnost Infinix není v našich končinách příliš známá. A to i přesto, že na trhu s mobilními telefony funguje už sedmým rokem a její portfolio je poměrně obsáhlé. K jeho dalšímu rozšíření došlo právě nyní, kdy byl vydán telefon Infinix Zero 8. Jde o první model této značky, který má displej s obnovovací frekvencí 90 Hz, zajímavě řešený kosočtvercový modul zadního fotoaparátu a dvojitou selfie kameru. A vlastně ani jeho cena není příliš vysoká.

Hlavní parametry

Infinix Zero 8 má 6,85 palcový IPS LCD displej. Jeho rozlišení je FullHD+, obnovovací frekvence 90 Hz a vzorkovací frekvence 180 Hz. V levém horním rohu je ovální „díra“ pro přední duální kameru. Rámečky kolem obrazovky jsou úzké, a to včetně brady.

Výrobce posadil na post procesoru MediaTek Helio G90T. Ten doplnilo 8 GB operační paměti a 128 GB interního úložiště, které lze dále rozšířit pomocí microSD karty. Kapacita baterie má slušných 4500 mAh a podporuje rychlé nabíjení s výkonem 33 W. Snímač otisků prstů je uložen na hraně přístroje a operačním systémem je Android 10 s nadstavbou Infinix X OS 7.

Foto výbava

Hlavním tahákem by se mohla stát přední selfie kamera se dvěma snímači. Primární senzor má rozlišení 48 MPix a doplnil jej 8 MPix senzor s EIS. Kamera je schopná nahrávat videa v 4K a je optimalizována pro focení za špatných světelných podmínek. Lze ji také využít pro odemknutí telefonu.

Jak již bylo řečeno, hlavní fotoaparát je uložen do kosočtvercového modulu, který je umístěn ve středové horní části zadního panelu. Fotoaparát tvoří čtyři snímače. První z nich Sony IMX686 má 64 MPix, podporu nahrávání videa v 4K a EIS. Další senzor má 8 MPix a funguje jako širokoúhlý objektiv. Následují dva 2 Mpix snímače pro hloubku ostrosti a focení při slabém osvětlení.

Cena a dostupnost

Infinix Zero 8 bude nabízen za cenu zhruba 259 dolarů. Jeho prodeje odstartují v Indonésii 31. srpna/augusta. Očekává se, že na globální trhy by se telefon mohl podívat už 1. září/septembra.