Společnost Xiaomi loni představila telefony Mi 9T a Mi 9T Pro. Tato řada telefonů byla ale globálním rebrandem modelů Redmi K20 a K20 Pro, protože ty se prodávaly jen na čínském a indickém trhu. Nu a vzhledem k tomu, že telefony Mi 9T byly loni představeny ještě před prázdninami, nikdo letos už moc nepočítal s tím, že bychom se dočkali řady Mi 10T. Zdá se však, že telefony jsou v přípravách a jeden z tipařů už na Twitteru odhalil hlavní parametry modelu Xiaomi Mi 10T Pro. Tvrdí, že globální představení se blíží a uvedeny budou i verze Mi 10T a Mi 10T Lite.

Co tedy tipař tvrdí o hlavních parametrech Xiaomi Mi 10T Pro? Telefon by měl mít LCD displej s vysokou obnovovací frekvencí 144 Hz. Velikost obrazovky a ani její rozlišení nezmiňuje. Stejně tak není zřejmé, jakým způsobem bude uložen přední fotoaparát. Naopak je jasné, že díky typu čelního panelu bude snímač otisků uložen buď na zádech přístroje a nebo na jeho hraně. Dalším zmíněným parametrem je kapacita baterie, která by měla být velmi solidních 5000 mAh.

Podle snímku, který tipař také sdílí bude mít zadní fotoaparát čtyři snímače. Ten primární bude mít rozlišení 108 MPix. Fotoaparát jako takový je poskládán do obdélníkového modulu, kde je i LED blesk. To jsou tedy specifikace, které tipař uvádí. Je možná škoda, že nezmínil další podstatný parametr a tím je typ procesoru. Ví se ale, že Mi 10T Pro by měl podporovat 5G sítě. V úvahu tedy přicházejí čipsety Snapdragon 865, Snapdragon 865 Plus a nebo dokonce zatím nepředstavený Snapdragon 860. A podle výše uvedeného to taky vypadá, že Mi 10T Pro nebude rebrandovaným přístrojem.