Před dvěma dny jsme se zmínili o tom, že značka Poco chystá nový telefon, který už má za sebou několik certifikací. K dispozici byl i snímek zadního panelu, podle kterého mnozí tipaři usuzovali, že by už snad konečně mohlo jít o nástupce tolik populárního Poco F1. Obchodní název tohoto přístroje nebyl znám, protože certifikacemi procházel s kódovým označením M2007J20CG. Ovšem tipaři nyní odhalili, že by mělo jít o model Poco X3, což ve svém tweetu potvrdil i Angus Kai Ho Ng, produktový manažer a globální mluvčí značky Poco.

Pan Angus přidal k dobrému i několik fotek zadního panelu Poco X3 a termín představení, který je stanoven na 8. září/septembra. Tvrdí také, že půjde o globální verzi. Od dalších tipařů, kteří se hbitě zapojili do akce, známe také pár hlavních parametrů chystaného stroje. Tak se na ně pojďme podívat.

Tipař Ishan Agrarwal předpokládá, že telefon bude mít 6,67 palcový LCD displej s obnovovací frekvencí 120 Hz. Nad ním by měl být kapkovitý výřez pro selfie kameru. Srdcem přístroje by měl být procesor Snapdragon 732. Jde o nedávno představený čipset a zároveň i o vylepšenou verzi Snapdragonu 730G. Tipař dále říká, že baterie by měla mít výtečných 5160 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 33 W.

Už první fotky zadního panelu dávaly tušit, že hlavní fotoaparát bude mít víc snímačů. Měly by být celkem čtyři a ten primární by měl mít 64 Mpix. Podle fotek bude mít modul fotoaparátu poněkud atypický design a půjde o obdélník uložený do kruhu. Přední kamera by měla dostat 20 Mpix. Podle dalších odhadů a vlastně i podle fotek bude snímač otisků uložen na hraně telefonu. A pokud budeme věřit výše uvedenému, tak tentokrát by skutečně mělo jít o originální přístroj Poco a ne o rebrandy telefonů Redmi.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.