O tom, že korejští LG pracují na novém modelu telefonu s označením „Wing“ se spekuluje už delší dobu. Ale kromě nepotvrzených zpráv o využití duálního displeje zatím nebylo nic dalšího známo. Ale server Android Authority zveřejnil velmi zajímavé video, které ukazuje právě novinkový LG Wing v akci a nutno dodat, že designový přístup je velmi originální. A podle všeho jde v podstatě o finální verzi přístroje, takže by oficiální představení nemělo být příliš vzdáleno.

LG se už v minulosti nebáli experimentovat s využitím duálních displejů u svých telefonů jako G8X nebo V60. Tam šlo ale v podstatě o samostatné sekundární displeje, které byly navíc oddělitelné od toho hlavního. LG Wing jde zcela jinou cestou a sekundární displej můžete vysunout a pootočit, pro lepší představu se raději podívejte na titulní obrázek, nebo přímo na video. Výhody tohoto řešení jsou jasné například právě pro navigaci ve videu, ale dovedu si představit, že se na telefonu bude i skvěle psát. Reálná využitelnost v praxi je ale podle mého velkým otazníkem.

Podle dostupných informací by se mělo jednat o midrange model, který by měl pohánět procesor rodiny Snapdragon 7xx (nejspíše SD765G). K dispozici by měl být trojitý zadní fotoaparát a zajímavý je i fakt, že na první pohled nikde není vidět řešení selfie kamerky. Že by i LG už vyřešili její integraci přímo pod displej ? O tom zatím můžeme jen spekulovat, ale teoreticky by to dávalo smysl. Cenově by se pak novinkový LG Wing měl údajně pohybovat o něco výše než LG Velvet. Tak co na podobné designové řešení říkáte ? Má smysl, nebo jde jen o lehce extrémní výstřelek ?