Za necelý týden se v úterý 1. září dočkáme oficiálního představení nové řady telefonů Realme X7. Ta podle původních předpokladů měla zahrnovat jen základní model a vylepšenou Pro variantu, ale nakonec bude všechno jinak. Bude totiž ještě jedna speciální varianta údajně nazvaná Realme X7 Pro Player, která dostane do vínku procesor Snapdragon 860. Ano, opravdu SD860 a nejedná se o překlep. Zbrusu nový neoznámený procesor by se tak mohl dočkat hned na začátku září své premiéry.

A mělo by se jednat opět o špičkový kousek, který by měl postaven mezi starší Snapdragon 855 a moderní Snapdragon 865. Zároveň nepřijde o podporu 5G sítí a měl by také být levnější alternativou k současným top modelům. Což potřebujeme opravdu nutně, protože právě ceny SD865 tlačily v poslední době ceny telefonů velmi nepříjemně vzhůru. A bude zajímavé přímé srovnání, protože standardní Realme X7 Pro bude vybaveno Mediatekem Dimensity 1000+.

Otázkou samozřejmě zůstává, zda se speciální varianta vůbec podívá mimo domovské trhy, protože už jsme něco podobného měli možnost vidět v minulosti. I vlajkový model X50 Pro 5G měl herní variantu s přídomkem Player a ta zůstala hezky jen v Číně. Takže si budeme muset počkat a doufat, že by se tentokrát mohlo dostat i na globální zákazníky.

Jinak bude řada telefonů Realme X7 velmi zajímavá a skvěle vybavená. Nabídne například 6,43-palcový FullHD+ displej se 120 Hz obnovovací frekvencí, nové super rychlé nabíjení nebo procesory Dimensity 720 a Dimensity 1000+. A pokud se firmě jako obvykle podaří udržet cenu na slušné úrovni, tak by se mohlo jednat o velké prodejní hity. A třeba časem dorazí i k nám, protože i u nás jsou Realme oficiální aktivní.