Značka Realme patří mezi ty, které během své poměrně krátké existence raketově vylétly nahoru. Před dvěma lety začínali s produkcí chytrých telefonů s výborným poměrem cena/výkon. Jejich úspěšnost probudila zájem o další rozšíření portfolia a tak jsme se mohli potkat s Realme fitness náramkem a nebo sluchátky. Snad jediné, co jim chybělo byly chytré hodinky. Ty první ale vydali letos v květnu/máji.

Nyní to vypadá, že bychom se mohli těšit na další chytrý chronometr. Realme totiž podala u čínské Národní správy duševního vlastnictví (CNIPA) patent na dva typy hodinek. K dispozici jsou jak náčrty, taky i rendery těchto nositelností. Proto se i my můžeme podívat jaký budou mít design a jak se budou jednotlivé modely lišit.

První návrh hodinek je dosti podobný tomu, co už známe u prvních Realme hodinek. Opět je to vzhled inspirovaný Oppo nebo Apple Watch. Ciferník je čtvercový se zaoblenými rohy, přesto se zdá, že displej je mírně menší než u původních hodinek. Rozdílný je i řemínek, který má v tomto případě modernější vzhled a jiný systém zapínání. Na spodní straně jsou senzory uloženy v menším čtvercovém modulu, vedle nich jsou umístěny nabíjecí piny. Tlačítko pro rychlé ovládání je na hraně.

I ve druhém případě mají hodinky čtvercový displej, ten je však uložen do obdélníkového těla. Pod obrazovkou tak vznikla jakási malá brada. Na hraně je korunka pro rychlé ovládání. Při pohledu na spodní stranu si můžeme všimnout, že senzory jsou uloženy ve vystouplém kruhovém modulu. Ten mírně rozšiřuje tělo chronometru. Řemínek má klasickou kovovou sponu pro zapínání. V obou případech jde o patentové návrhy, které nakonec nemusí být realizovány. Ovšem můžeme počítat s tím, že se značka Realme v září/septembri zúčastní veletrhu IFA, kde určitě bude chtít představit nějaké novinky. A mezi nimi by mohly být i nové hodinky.