I když mobilní svět stále ještě čeká na oficiální představení nové generace Samsungu Galaxy Z Fold 2, tak Čína si s tím velkou hlavu nedělá. Máme tak možnost už dnes zhlédnout video tohoto telefonu z čínských zdrojů v podstatě se vším všudy. Pro pořádek jen musím podotknout, že regulérně by se měl Galaxy Z Fold 2 ukázat na představovačce 1. září. Ale proč se nepodívat ohebné novince na zoubek už dnes v poměrně obsáhlém skoro pětiminutovém videu. Které samozřejmě najdete níže.

Hlavní změnou oproti minulé generace bude zvětšení displeje v zavřeném stavu, který bude mít 6,23-palce s protáhlým poměrem stran 25:9. Což je poměrně masivní skok oproti 4.6-palcům původně. Budete tak mít i při zavřeném telefonu k dispozici veškeré vymoženosti a nebudete muset vždy rozevírat přístroj na plných 7.6-palce. Mělo by se ale jednat o 60 Hz displej, takže zapomeňte na moderní vysoké obnovovací frekvence.

Část videa se také zabývá trojicí hlavních fotoaparátů, které tvoří 12 Mpx senzory. Hlavním je Sony IMX555 s OIS, který pak doplní Samsung S5K3L6 jako ultra-wide a S5K3M5 jako telefoto. Tak snad to bude i pořádně fotit za ty peníze. Zákazník také dostane stereo reproduktory a podle recenze vypadají na velmi solidní úrovni. Hlavní změny k lepšímu ale budou v optimalizacích UI, takže už bude telefon možné využívat opravdu nezávisle na tom, jak si ho chytíte nebo otevřete. Poslední důležitou zmínkou je pak výkon 4500 mAh baterie, která prý údajně recenzenta uspokojila na standardní využití.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.