Společnost Gionee oficiálně představila dva telefony. Jeden je určen pro indický trh a ten druhý pro čínský. A protože je nám přece jen dostupnější čínský trh, podíváme se podrobněji právě na model Gionee M30. Druhým důvodem proč se zaměříme na tento telefon je jeho baterie, která má i na dnešní dobu nadstandardní kapacitu. Navíc je celkově telefon koncipován jako outdoorový stroj.

Hlavní parametry

Ginonee M30 se už před měsícem objevil na stránkách certifikačního úřadu Tenaa. V té době ještě neměl své oficiální prodejní jméno, ale zaujal baterií s kapacitou 10000 mAh. K tak obrovskému akumulátoru je potřeba i rychlého nabíjení, na které výrobce nezapomněl. Má výkon 25 W. Dále se s velkou baterií pojí i hmotnost telefonu, která dosáhla na 305 gramů. Jde tedy o poměrně těžký stroj s rozměry 160,6×75,8×8,4 mm.

Hmotnosti a váze Gionee M30 je přizpůsoben i celkový design, který se drží designové linie odolných přístrojů. LCD displej má úhlopříčku 6 palců s rozlišením 1440×720 pixelů a poměrem stran 18:9. Užitná plocha obrazovky je 76,3%. Jako procesor výrobce použil osmi jádrový Helio P60, který je spárován s 8 GB operační paměti a 128 GB interního úložiště. Čipset je to sice mírně postarší, ale stále dokáže poskytnout hladké spouštění všech aplikací a dalších úkonů běžného používání.

Konektivitu zastupuje duální 4G VoLTE, Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 4.2, GPS, Glonass, USB-C a 3,5 mm audio jack. Výrobce uvádí, že telefon podporuje i speciální šifrování pro lepší zabezpečení soukromých dat. Snímač otisků je uložen na zadním panelu pod fotoaparátem. Výrobce bohužel nespecifikoval verzi operačního systému Android. Když ale zpětně nahlédneme do certifikačního výpisu Tenaa, mělo by jít o Android 7.1.1 Nougat. Proto bude lepší počkat na potvrzení verze systému.

Fotoaparáty, cena a dostupnost

Vzhledem k tomu, že by mělo jít o outdoorový stroj, nějakou extra foto výbavu neočekávejme. Přední kamera má rozlišení 8 MPix a lze ji použít k odemknutí telefonu. Zadní fotoaparát má také jen jeden snímač, který dostal 16 MPix a je doplněn LED bleskem. Gionee M30 bude nabízen v černé barvě a jeho cena je nastavena na 1399 jüanů, což jsou zhruba 202 dolary. Prodeje na JD.com začínají 31. srpna/augusta.