Miniaturizace technologií je úžasná věc a dnes tak není problém koupit poměrně slušně výkonný počítač, co se vám vejde do dlaně. A to nemluvím třeba o Raspberry Pi, které přece jen vyžaduje nějaké ty technologické a „bastlící“ znalosti. Mám na mysli opravdové mini PC titěrných rozměrů, které má v sobě opravdu vše potřebné a k funkčnosti potřebuje jen zapojit kabely. Právě takový je i velmi zajímavý model GMK NucBox, který dnes odstartoval svoji crowdfundingovou kampaň na Indiegogo.

Tvůrci se chlubí, že GMK NucBox je nejmenším mini PC modelem na světě a s rozměry 62x62x42mm či váhou 125 g jim to klidně budeme věřit. Ale navzdory rozměrům nabídne solidní parametry s quad-core procesorem Intel Celeron J4125, 8 GB LPDDR4 RAM nebo 128/256/512 GB SSD diskem. K tomu ještě přidá slušnou porci portů včetně dvou USB 3.0, USB Type-C, HDMI v2.0, microSD slot nebo 3.5mm jack. A samozřejmě dualband Wi-Fi modul a Bluetooth. Skříňka mini PC je navíc kovová a s celkovým 10W TDP půjde také o velmi energeticky úsporné řešení.

Crowdfundingová kampaň na Indiegogo odstartovala dnes odpoledne a GMK NucBox je v ní k dispozici za Early Bird ceny. A 179/199/229 dolarů nejsou rozhodně nijak přestřelená čísla. Navíc tvůrci nabízejí velmi výhodně i šikovný doplněk v podobě cestovního 13.3-palcového 4K monitoru, který si můžete se 42 % slevou přikoupit jen za 199 dolarů. Pokud hledáte nějaké opravdu extrémně titěrné mini PC, tak se GMK Nucbox asi bude líbit.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.