Miniaturizace technologií je úžasná věc a dnes tak není problém koupit poměrně slušně výkonný počítač, co se vám vejde do dlaně. A to nemluvím třeba o Raspberry Pi, které přece jen vyžaduje nějaké ty technologické a „bastlící“ znalosti. Mám na mysli opravdové mini PC titěrných rozměrů, které má v sobě opravdu vše potřebné a k funkčnosti potřebuje jen zapojit kabely. Právě takový je i velmi zajímavý model GMK NucBox, který dnes odstartoval svoji crowdfundingovou kampaň na Indiegogo.

Tvůrci se chlubí, že GMK NucBox je nejmenším mini PC modelem na světě a s rozměry 62x62x42mm či váhou 125 g jim to klidně budeme věřit. Ale navzdory rozměrům nabídne solidní parametry s quad-core procesorem Intel Celeron J4125, 8 GB LPDDR4 RAM nebo 128/256/512 GB SSD diskem. K tomu ještě přidá slušnou porci portů včetně dvou USB 3.0, USB Type-C, HDMI v2.0, microSD slot nebo 3.5mm jack. A samozřejmě dualband Wi-Fi modul a Bluetooth. Skříňka mini PC je navíc kovová a s celkovým 10W TDP půjde také o velmi energeticky úsporné řešení.

Crowdfundingová kampaň na Indiegogo odstartovala dnes odpoledne a GMK NucBox je v ní k dispozici za Early Bird ceny. A 179/199/229 dolarů nejsou rozhodně nijak přestřelená čísla. Navíc tvůrci nabízejí velmi výhodně i šikovný doplněk v podobě cestovního 13.3-palcového 4K monitoru, který si můžete se 42 % slevou přikoupit jen za 199 dolarů. Pokud hledáte nějaké opravdu extrémně titěrné mini PC, tak se GMK Nucbox asi bude líbit.