Elektronické vychytávky a zařízení z Aliexpressu spadají často do mnoha obskurních kategorií, ale i tak myslím, že dnes budeme mít premiéru. Protože pro vás máme zařízení na hledání pokladů ! Tedy spíše velmi základní detektor kovů určený pro začátečníky, ale kdo ví, třeba zrovna s ním kápnete i na nějaký ten cenný skrytý poklad. A pokud vás dobrodružný detektor nezaujme, tak si třeba rádi do firmy pořídíte nástěnný bezdotykový IR teploměr. Oboje samozřejmě za výhodné snížené ceny.

Začněme ale tím zajímavějším kusem, tedy ručním hledačem pokladů MD830. Ten nabídne solidně citlivou cívku detektoru, upravitelnou délku tyče a také podsvícený LCD displej pro zobrazování důležitých informací. Potěší i opěrka na ruku, protože se přece jen předpokládá, že se zařízením budete chvíli někde popocházet. Cívka samotná je vodotěsná s certifikací IP68, takže můžete teoreticky hledat i pod vodou. Nastavitelný je i typ detekce, takže si můžete vymezit hledanou kategorii. To vše jen za pouhých 44.28 dolarů, takže hurá na lov pokladů.

A pokud třeba ve firmě řešíte problémy s koronavirovou prevencí, tak by se vám mohly hodit i nástěnné IR detektory teploty osob. Všechny od známé značky KKMOON a využívající infračervenou technologii k bleskovému změření teploty. Stačí nastavit čelo ve vzdálenosti 5-10 cm od senzoru a výsledek se okamžitě objeví na displeji. Napájené pomocí USB nebo bateriemi, takže je použití univerzální. K dispozici je na výběr hned pětice různých modelů a ceny začínají už na 19.99 dolarech. Kuriózní je jen fakt, že i když je na výběr sklad Aliexpressu v ČR, tak se z něj do ČR objednat nedá. Takže hezky z Číny. Jako bonus pak dostanete 20 kusů roušek, aby vám to nebylo líto.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.