Nedávno představené Xiaomi Mi 10 Ultra je nekompromisní vlajková loď té nejvyšší úrovně a zcela zaslouženě se vyhřívá v centru pozornosti. Jde také o současného vládce prestižního žebříčku DxOMark a po velmi dlouhé době tak nemáme v mobilní fotografii na trůnu model od Huawei. Bohužel se však jedná o telefon vydaný pouze pro potřeby domácího čínského trhu a podle slov marketingového manažera Xiaomi se neuvažuje o jeho globální dostupnosti. Což se samozřejmě velké části fanoušků firmy nelíbí a na světě už je tak i petice za globální dostupnost Mi 10 Ultra.

Xiaomi je totiž na globální scéně možná ještě populárnější než v Číně, kde je často alespoň v telefonech válcuje Huawei. Ve světě je to jinak a za poslední rok se propast ještě zvětšila kvůli absenci Google Services právě u Huawei. Je tak jasné, že fandové vyjadřují svoji nespokojenost s nemožností koupě toho nejvýkonnějšího současného telefonu z nabídky Xiaomi. Kdyby šlo o nějaký průměrný midrange model, tak by se asi o nic nejednalo, ale to rozhodně není případ Mi 10 Ultra. Ten je totiž opravdu nabit posledními technologiemi včetně 120W nabíjení nebo 50W bezdrátového nabíjení.

Někteří fandové se tak se současným stavem věcí nehodlají smířit a dnes tak vytvořili i petici za globální vydání Mi 10 Ultra. Tedy abychom byli přesní, petice hovoří konkrétně o evropském (německém) vydání telefonu, ale v komentářích najdeme podporu z celého světa. Samozřejmě nějaké ty tisíce podpisů jsou kapkou v moři, ale třeba by to mohlo pomoci Xiaomi k přehodnocení strategie. Příliš optimistické ? Možná, ale rozhodně lepší než jen pláč nad nespravedlností mobilního světa. Takže kdybyste se snad chtěli připojit…