Společnost HMD Global musela odložit uvedení několika svých telefonů na trh kvůli pandemii COVID-19. Ve druhé polovině roku 2020 se ale většina trhů již opět probouzí. A společnost je připravena představit nové chytré telefony a funkční telefony značky Nokia. HMD nedávno postovala na Twitter zprávy, kde lákala na chystané telefony od Nokie. Kromě nových chytrých zařízení bude společnost aktualizovat i portfolio základních telefonů o nové funkční telefony se 4G připojením.

Nokia India odhalí nová zařízení 25. srpna a podle uniklého plakátu se dá očekávat debut Nokia C3, plus jeden telefon se základními funkcemi. Dá se však očekávat, že se dočkáme mnohem více základních telefonů.

Jedním z uniklých produktů je nová varianta Nokia 215, která pravděpodobně přijde jako Nokia 215 (2020) nebo Nokia 215 4G. Pravděpodobně přijde jako nejdostupnější 4G telefon v portfoliu telefonů Nokia Mobile. Telefon však nebude vybaven fotoaparátem. Další v řadě je Nokia 225. Model 225 přijde s 4G LTE a nebude ve funkcionalitách tak omezen jako ostatní základní modely, jelikož bude podporovat aplikace jako YouTube a Facebook.

Zprávy uvádí, že Nokia 225 získala FCC certifikaci pod čísly modelů TA-1316 a TA-1282. Datum na displeji ukazuje, že obě zařízení měla být původně představena 3. srpna. HMD je však musel kvůli pokračující pandemii odložit.

Chystané telefony od Nokie – Nokia Leo

Bohužel ještě neznáme název třetího 4G telefonu, který na nás značka chystá. Zařízení však nese krycí jméno Nokia Leo Basic. Očekává se, že nabídne podporu pro WhatsApp a Facebook, což je jistě plus pro zařízení tohoto druhu. Bude také dodáván s vyhrazeným tlačítkem na boku telefonu, které bude pravděpodobně sloužit k vyvolání Google asistenta. A všechny tři základní telefony by měly přijít s KaiOS.

Další podrobnosti, jako je cena a datum uvedení na trh, nejsou v tuto chvíli ještě známé. Neočekáváme však, že by to HMD mělo trvat dlouho. Také očekáváme, že telefony budou stát opravdu málo. Na jaké všechny trhy se podívají je zatím také zahaleno tajemstvím.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.