Už jen pár dní nás dělí od oficiálního představení nové řady ASUS ZenFone 7, které by mělo proběhnout 26. září. A po celé řadě zveřejněných renderů a fanouškovských výtvorů jsme se dnes konečně dočkali i fotografií základní verze telefonu v reálu. Je skoro až s podivem, jak dlouho se tvůrcům podařilo udržet nadcházející modely v tajnosti. Každopádně to už je minulostí a tak může naše oko s potěchou spočinout na křivkách nového telefonu. A také si můžeme potvrdit některé z designových spekulací a parametrů.

Hlavní novinkou je jasně viditelná trojice senzorů fotoaparátů, ačkoliv se původně spekulovalo hned o čtyřech. Ale samozřejmě není všem dnům konec a možná si ASUS extra senzor schovává na Pro variantu telefonu. Celý modul fotoaparátu je stejně jako u minulé generace otočný, takže ASUS ZenFone 7 bude určitě na špici selfie žebříčku. Podle dosavadních úniků informací by se mělo jednat o 64 Mpx Sony IMX686 hlavní senzor, který doplní 12 Mpx ultra-wide kamerka a ToF senzor. Ale samozřejmě stále nejde o oficiální informace.

This slideshow requires JavaScript.

Další zajímavostí je absence čtečky otisků prstů na zádech telefonu, což v kombinaci s velkou pravděpodobností použití LCD panelu dává v podstatě jen jedno jediné řešení. Ano správně, tím je integrace čtečky otisků do zapínacího tlačítka. Jinak toho na snímcích moc k vidění není, tedy kromě lehce přerostlého balení telefonu. Design ASUS ZenFone 7 nepřekvapí, i když skleněná lesklá záda a modrá barva vypadají hezky. Hlavním otazníkem je ale samozřejmě cena, protože pravě extrémní dostupností ASUS bodoval u minulé generace své vlajkové lodi. Třeba vše zopakují.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.