Datum 1. září letos nebude pouze začátkem školního roku, ale také momentem odhalení prvního telefonu s integrovanou selfie kamerou pod displejem. Pionýrem pokroku bude ZTE Axon 20 5G a tvůrci nás samozřejmě už hezkých pár dnů krmí drobky informací a fotografií. Ale vzhledem k tomu, že půjde opravdu o revoluční krok v mobilním světě, tak jim to asi i odpustíme. A dnešek nebyl výjimkou, protože šéf firmy Ni Fei poslal na sociální síti Weibo do světa obrázek s novými barevnými varaintami telefonu.

Původně byl totiž ZTE Axon 20 5G inzerován pouze v klasické černé barvě, ale to by samozřejmě nestačilo. Nová trojice barev tak přinese mnohem zajímavější vzhled a jak fialová, tak zlatá i nebesky modrá vypadají velmi zajímavě. Všechny pak ještě mají doplňkové světlé zvýrazňující pruhy na zádech. Ni Fei také nechal fanoušky na sociální síti Weibo hlasovat o přesném označení barevných verzí telefonu. A kuriózně je zlatá verze ve všech nabídkách označená jako „Orange“, ale může se také jednat o zmatečný překlad z čínského originálu.

ZTE Axon 20 5G podle zveřejněných parametrů nebude překvapivě opravdu špičkovým modelem, ale možná to dává smysl vzhledem k ceně. Nová technologie integrace selfie kamerky je možná nákladná a high-end procesor by cenu telefonu vystřelil do zbytečně přehnaných výšin. Koneckonců ohlášený Snapdragon 765G určitě není špatný, navíc ho doplní až 12 GB RAM a 256 GB vnitřní paměti. Hlavní fotoaparát bude mít čtyři senzory (64+8+2+2 Mpx) a selfie kamerka bude 32 Mpx. Posledními známými parametry pak jsou 4120 mAh kapacita baterie a 6,29-palcová úhlopříčka AMOLED displeje.