Google většinou nedokáže udržet design a specifikace svých chystaných telefonů pod pokličkou a s novou generací tomu není jinak. Takže nedávno se před představením ukázal na internetu Pixel 4a a dnes máme možnost se podívat pořádně na zoubek Pixel 5. Včetně velmi oficiálně vypadajících renderů a velké části specifikací, takže tajemstvím toho opravdu nezůstane mnoho. Tedy kromě ceny a některých konkrétních detailů o telefonu, takže má ještě Google stále něco v rukávu.

Pixel 5 nebude výbavou špičkovým modelem a zařadí se někam do vyšší střední třídy. Dostane totiž „jen“ procesor Snapdragon 765G podpořený 8 GB RAM a 128 GB vnitřní paměti. Displejem by měl být 6-palcový OLED s 90 Hz obnovovací frekvencí a šušká se i o podpoře pokročilého dynamického upravovování frekvence po vzoru Samsungu. Rámečky budou minimální a selfie kamerka bude schovaná v rohovém „průstřelu“. Přesné rozlišení není známo, ale většinou se očekává FullHD+. Zajímavostí je trvání Googlu na klasické čtečce otisků prstů na zádech telefony, navzdory použití OLED displeje.

U Pixelů se vždy čeká skvělý výkon fotoaparátů a novinka se o to samozřejmě bude opět snažit. Zadní fotoaparát bude mít dvojici senzorů podobně jako Pixel 4, ale poprvé by sekundární kamerka měla být ultra-wide. Hlavní síla Pixelů ale bude určitě v softwarové odladěnosti fotografování. Pozitivní zprávou je i to, že původně hlášená 3080 mAh kapacita baterie údajně neplatí a bude rozhodně vyšší. I když dostupné zdroje zatím o přesných číslech mlčí. Podporovat by ale měla 15W bezdrátové nabíjení a 5W zpětné bezdrátové dobíjení.

Podle všeho by se Pixel 5 spolu s 5G verzí Pixel 4a měl oficiálně představit 30. září a budeme velmi zvědavi na nastavenou cenu. Protože právě v této kategorii v poslední době Google boduje. A je velká škoda, že se s největší pravděpodobností k nám tento kousek opět oficiálně nedostane a zájemci tak budou muset shánět mimo ČR.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.