V dnešní digitální době má každý z nás určitě několik desítek hesel na všemožné stránky, členství a služby. Tedy pokud nepatříte k nešťastníkům se stejným heslem k e-mailu, internetovému bankovnictví a členství v klubu fanoušků stříhání ovcí. Řešením problémů se zapamatováním hesel je použití některé z manažerů hesel a tím nejdostupnějším je určitě řešení Google. Jejich „Automatické vyplňování hesel“ je totiž součástí služeb Google a tak je k dispozici skoro pro každého.

Automatické vyplňování hesel funguje nejen přímo v telefonu s Androidem a GMS, ale i v internotovém prohlížeči Chrome nebo systému ChromeOS. Jde tak o velmi jednoduchou, dostupnou a zároveň extrémně šikovnou funkci pro každého. A podle všeho bude velmi brzy vše mnohem bezpečnější, protože Google podle serveru Android Police finišuje aktualizaci, která přidává k této funkci biometrické ověření. Takže každé automatické vyplnění hesla se bude potvrzovat a šance bezpečnostní problémy se tak masivně sníží.

Z biometrických možností budou podporovány nejen klasické otisky prstů, ale třeba i skenování duhovek očí (třeba u starších vlajkových modelů Samsungu), případně zabezpečené rozeznání obličeje třeba u modelů řady Pixel 4. Tato aktualizace by se měla na servery Googlu dostat v řádu několika dní a bude k dispozici každému s Google Play Services v20.33.13 a v20.26.14. Bezpečnosti není nikdy dost, speciálně pro bezplatný manažer hesel. Takže v každém případě palec nahoru.